Vlado Knašiaus mokyklos auklėtiniai - Lietuvos čempionai

VE nuotr.
Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai, treniruojami Mindaugo Mockaus, tapo Lietuvos jaunimo U19 čempionato nugalėtojais. Klaipėdiečiai Šauliuose vykusiose finalo ketverto varžybose pranoko Panevėžio, Kauno ir Šiaulių ekipas.

Uostamiesčio krepšininkai pusfinalyje rezultatu 76:70 pranoko Kauno KM „Perkūnas“ ekipą ir didžiajame finale rezultatu 86:83 palaužė Panevėžio SC/RSSG krepšininkus.

Kova dėl aukso buvo verta trilerio: didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo panevėžiečiai, tačiau rungtynių pabaigą geriau sužaidę klaipėdiečiai fantastišku Kristupo Keinio metimu paskutiniąją ketvirto kėlinio sekundę išplėšė pergalę.

Čempionų gretose nesustabdomas buvo 24 taškus pelnęs ir 19 kamuolių atkovojęs Mindaugas Mockus. Jam puikiai talkino 18 taškų pelnęs lemiamo metimo autorius K. Keinys.

Abu jie pateko į simbolinį finalinio ketverto penketuką.

"Sezonas buvo ganėtinai sudėtingas, dauguma vaikinų iš šios kartos jau kabinasi į LKL, NKL ir RKL lygas, todėl prisikviesti juos į MKL buvo sunku.

Vaikinams ant nosies egzaminai ir, žinoma, meilės reikalai, motyvacijos rasti buvo sunku viso sezono metu.

Visgi su jaunesnių žaidėjų pagalba pavyko užbaigti šį sezoną ir nukeliauti iki finalinio ketverto suklupus tik vieną kartą", - pasidžiaugė čempionų treneris M. Mockus.

Jis dėkojo treneriui Mindaugui Bugiui, kuris geranoriškai sutiko pagelbėti ir išleido savo 2004 metais gimusius auklėtinius į pagalbą.

"Finalinis ketvertas buvo labai sudėtingas. Nors ir prisijungė mūsų labiau patyrę žaidėjai, susižaidimo ir komunikacijos neturėjome jokios.

Mintautas Mockus atvyko į ketvertą tiesiai iš Prienų, todėl apie taktinius dalykus kalbėti net neverta. Teko remtis individualiu meistriškumu ir juodu darbu. Šis čempionatas - puikus šansas parodyti, kad jie irgi moka žaisti krepšinį", - teigė V. Knašiaus mokyklos komandos treneris M. Mockus.

Paulius Matulevičius