Tarptautinėse varžybose – aukščiausias apdovanojimas

Ryčio KERŠIO asmeninio albumo nuotr.
Ant aukščiausio pakylos laiptelio – tarptautinio turnyro Rygoje nugalėtojas joniškietis Pijus Baldyšius.
Birželio 3–5 dienomis Latvijoje, Rygoje, penktą kartą buvo organizuotas tarptautinis UWW jaunimo U20 V. Freindelfeldo imtynių turnyras, kuriame varžėsi tik imtynininkai, turintys UWW licencijas iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Austrijos ir Belgijos. Joniškietis Pijus Baldyšius tapo čempionu.

 

Dvi dienas trukusiame turnyre varžėsi moterų, laisvųjų ir graikų–romėnų imtynių atletai. Laisvųjų imtynių varžybose Lietuvai atstovavo imtynininkai iš Kelmės, Vilkaviškio, Vilniaus, Šiaulių ir Raseinių. Tarp merginų varžėsi Šiaulių sporto gimnazijos merginos. Graikų–romėnų imtynių varžybose dalyvavo vienintelis Lietuvos atstovas, Lietuvos U20 čempionas joniškietis Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų), kuris finale pečius surėmė su daugkartiniu Latvijos jaunimo čempionu, daugelio Europos ir pasaulio čempionatų dalyviu Artemijumi Filimonovu. Iki šių varžybų joniškietis ir daugpilietis nebuvo tarpusavyje kovoję. Beveik dvimetrinis 128 kilogramus sveriantis latvis neįvertino joniškiečio gebėjimų. Trenerio Ryčio Keršio auklėtinis P. Baldyšius buvo greitesnis, sumanesnis ir dominavo imties metu. Dėl akivaizdžios joniškiečio taškų persvaros 10:1 kova turėjo baigtis jau antro kėlinuko pradžioje, bet varžovai teisėjų sprendimą užginčijo ir po vaizdo įrašo peržiūros teisėjų sprendimas buvo pakeistas latvio naudai, jam skiriant vieną papildomą tašką ir keturis taškus atimant iš lietuvio. Tokiu būdu rezultatas tapo 6:2. Šis steisėjų sprendimas trumpam išderino Pijaus veiksmus ant kilimo. Latvis vėl sušvelnino skirtumą iki 6:4. Bet tai buvo viskas, ką galėjo iš savęs išspausti varžovas. Lietuvos čempionas atsakė latviui dviem techniniais veiksmais po du taškus ir galiausiai varžovą prispaudė ant menčių, iškovodamas auksą.

Iki šiol Latvijos imtynininkas lietuviams nebuvo pralaimėjęs. Pijus Baldyšius įrodė, kad yra pajėgus sėkmingai varžytis aukščiausio lygio tarptautinėse varžybose.