Kuršėniškis imtynininkas Eimantas Andriuška Lietuvai pelnė Europos čempionato bronzą

Ritos ŽADEIKYTĖS, Lietuvos sporto federacijos nuotr.
Imtynininkas Eimantas Andriuška (centre) su treneriais Gediminu Jonuškiu (kairėje) ir Laimučiu Adomaičiu.
Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos auklėtinį kuršėniškį Eimantą Andriušką birželio 17-ąją Vilniaus tarptautiniame oro uoste Lietuvos imtynių sporto elitas pasitiko su didžiuliu džiaugsmu ir sveikinimais – graikų-romėnų imtynininkas į Lietuvą iš Bukarešte (Rumunija) vykusio Europos jaunių imtynių čempionato parvežė bronzos medalį. Šešiolikmetį sportininką čempionatui ruošė Kuršėnų sporto mokyklos mokytojas metodininkas, graikų-romėnų imtynių treneris Gediminas Jonuškis ir šiaulietis, garsus imtynininkas, Šiaulių sporto gimnazijos graikų-romėnų imtynių treneris Laimutis Adomaitis.

Europos čempionato medalis – po penkerių metų pertraukos

Lietuvos imtynių federacija, treneriai džiaugiasi, kad Eimanto Andriuškos iškovotas Europos jaunių imtynių čempionato bronzos medalis šioje amžiaus grupėje yra po penkerių metų pertraukos.

Treneris Gediminas Jonuškis pasakojo, jog kelialapį į Europos jaunių imtynių čempionatą Bukarešte Eimantas Andriuška iškovojo šias metais Lietuvos jaunių bei jaunimo čempionatuose laimėjęs svarbias kovas. Tapęs Lietuvos čempionato prizininku jaunių ir jaunimo kategorijose Eimantas Andriuška pateko į Lietuvos rinktinę ir išvyko kovoti į Europos jaunių čempionatą.

Treneris Gediminas prisiminė, kad pirmosios dienos kovos Europos čempionate Eimantui buvo gana įtemptos, stebėta kaip seksis Sakartvelo kovotojams, kurie laikomi vieni stipriausi pasaulyje graikų-romėnų imtynių kovose. Pirmoji kova Eimantui nepasisekė, o antrąją ir trečiąją kovas jis laimėjo. Tada ir atsivėrė kelias į bronzos medalį.

Treneriai pasakojo, kad Eimantui teko ir gana rimtai psichologiškai pasiruošti kovoms, nes tai yra labai svarbu kontaktiniame sporte.

Pasak Lietuvos imtynių federacijos, graikų-romėnų imtynių stiliaus varžybose 60 kilogramų svorio kategorijoje Lietuvą atstovaujantis imtynininkas Eimantas Andriuška antrąją čempionato dieną pasiekė vieną už kitą įspūdingesnes pergales, savo priešininkus – italą Federico Sergio Caniglia ir čeką Martin Cichy – įveikdamas neišnaudojant net kovai skirto laiko. Italas buvo paguldytas ant menčių paskutinę dvikovos sekundę pralaimint susitikimą 3:5, o čekas – sustabdžius kovą dėl aiškios techninės mūsiškio persvaros.

Mažajame finale, kovojant su Austriją atstovaujančiu Isa Bektemirov, kuršėniškiui Eimantui Andriuškai teko pademonstruoti ne tik savo gausų techninį veiksmų arsenalą, bet ir ištvermę bei puikias kovotojo savybes. Po pirmojo kėlinio atsilikdamas 1:4, Eimantas antrame kėlinyje pilnai perėmė iniciatyvą, atliko keletą įspūdingų veiksmų ir pasiekė sunkią, bet užtikrintą pergalę rezultatu 7:5 bei iškovojo Lietuvai Europos čempionato bronzos medalį.

Imtynėse – nuo šešerių metų

„Dar kelias dienas atsikėlę rytą po čempionato, maniau, gal sapnuoju, kad laimėjau Europos bronzą ir eidavau apsitikrinti, ar tikrai turiu medalį, – juokėsi Europos čempionato prizininkas Eimantas Andriuška. – Kad laimėtumei šį medalį reikia įdėti labai daug darbo. Treneris sugebėjo psichologiškai sustiprinti po pralaimėtos pirmos kovos. O kai laimėjau prieš italą, įgavau pasitikėjimo ir viskas pavyko“.

Eimantui Andriuškai po čempionato tenka gydytis ausies traumą: nors trauma buvo visą čempionato laiką, tačiau tik po bronzinės kovos pajuto, kad iš skausmo dega ausis.

Kuršėniškis Eimantas Andriuška graikų-romėnų imtynių sporte yra jau dešimt metų, pradėjo sportuoti 6-erių, o 16-os jau tapo Europos čempionu.

„Į šį sportą mane atvedė mokyklos draugai, patiko parnešiau į namus lapą užpildyti. Mama sakė – jeigu tik nori, tai ir sportuok, tik „nenusisuk galvos“, – juokėsi Eimantas.

Į šį sportą jis atvedė ir du savo brolius, kurių vienas sportuoja jau dvejus metus, o kitas – šešerius.

Eimantas Andriuška savo amžiaus kategorijose yra laimėjęs nemažai Lietuvos čempionatų.

„Šie metai Eimanto karjeroje daug davė – mokydamasis Šiaulių sporto gimnazijoje Eimantas turėjo galimybę treniruotis su daug sportininkų, pasivaržyti, išmėginti jėgas. Tokia patirtis ir davė rezultatus Europos čempionate“, – sakė treneris Gediminas Jonuškis.

Treneris teigė, jog bronzos medalis nėra atsitiktinis, nes graikų-romėnų imtynėse Kuršėnai iki pandemijos visada turėdavo Lietuvos čempionų nuo vaikų iki suaugusiųjų, tačiau Europos čempionatuose vis tekdavo tenkintis 5 – 7 vietomis.

Treneris Laimutis Adomaitis teigė, kad Kuršėnų sportininkai Lietuvos imtynių sporto kontekste visada buvo labai stiprūs, talentingi kovotojai.

„Jausmas super, kai tavo auklėtinis iškovoja Europos čempionato medalį! Labai džiaugiuosi, kad Eimantas sugebėjo įrodyti, jog Lietuvoje savo amžiaus grupėje yra geriausias. Šiame Europos čempionate jaunių amžiaus grupėje kovėsi per 20 sportininkų iš įvairių šalių, o Eimantas sugebėjo iškovoti bronzą“, – džiaugėsi treneris Laimutis Adomaitis.

Kuršėnai – imtynininkų kalvė

Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė džiaugėsi, kad būtent Kuršėnų sporto mokykloje išaugęs Eimantas tapo čempionato bronzos medalininku.

„Visi Kuršėnų sporto mokyklos imtynių treneriai Alvydas Tilenis, Tomas Gricius ir Gediminas Jonuškis dirba labai šauniai, padeda vieni kitiems, todėl ir rezultatai puikūs! Žinote, koks džiaugsmas, kai į Kuršėnų sporto mokyklą man iš Bukarešto paskambina Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas ir taip džiaugiasi kuršėniškio pergale! Nerealus jausmas!“, – sakė Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė.

Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Savivaldybės sporto tarybos pirmininkas Česlovas Greičius įteikęs Europos bronzos medalininkui Eimantui Andriuškai ir jo treneriams Savivaldybės dovanas.

„Šiaulių rajone graikų-romėnų imtynės – vienas stipriausių ir rajoną garsinančių sporto šakų. Dėkui už tai šviesaus atminimo Valdui Jasočiui (1958–2020), kad jis sugebėjo į tokias aukštumas iškelti šią sporto šaką. Darbą tęsia jo mokiniai – treneriai Tomas Gricius, Gediminas Jonuškis ir kiti“, – džiaugėsi mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Jo teigimu, Savivaldybė skiria didelį dėmesį sportininkams, sporto infrastruktūros atnaujinimui, todėl puikus rezultatai, garsinantys Šiaulių rajoną Lietuvoje ir Europoje, ypač džiugina. Sporto salė, kur treniruojasi imtynininkai, pasak Česlovo Greičiaus, pernai buvo suremontuota, atnaujinta, atnaujinta ventiliacijos sistema, nauji dušai, buitinės patalpos.

„Džiugu, kad treneriai Kuršėnuose suranda gabaus jaunimo, motyvuoja juos sportuoti šią nelengvą sporto šaką, kur daug traumų, reikia daug fizinių jėgų ir psichologinio tvirtumo“, – sakė mero pavaduotojas Česlovas Greičius.