Šiauliuose vyko jubiliejinis Rimanto Bagdono imtynių turnyras

Lietuvos imtynių federacijos nuotr.
Šiauliuose varžėsi imtynininkai iš 9 šalių.
Savaitgalį Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje vyko jubiliejinis jau dvidešimtasis tarptautinis Rimanto Bagdono imtynių turnyras, kuriame dalyvavo didelis būrys imtynininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir aštuonių užsienio valstybių.

Renginyje lankėsi garbingi svečiai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras Linas Obcarskas, buvęs imtynininkas, kraštietis Seimo narys, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Azijos imtynių federacijos narys ir Pietų Korėjos imtynių federacijos viceprezidentas Konneth Olivier Lee (jo močiutė kilusi iš Šiaulių), Šiaulių miesto garbės pilietis Alfonsas Armalas.

Saulės mieste vykstantis turnyras yra įtrauktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) kalendorių, todėl varžybose galėjo varžytis tik UWW licenciją turintys atletai.

Tai leido Šiauliuose pamatyti pajėgiausius savo šalių jaunimo amžiaus grupės imtynininkus ir imtynininkes. Pasiruošimą varžyboms ir turnyro eigą stebėjo UWW delegatas – olimpinės kategorijos teisėjas Zaza Jibladzė iš Sakartvelo.

Nuo 2002 metų vykdomas turnyras Šiauliuose imtas rengi nuo 2018 metų. Jis jau tradiciškai vyksta Šiaulių sporto gimnazijoje. Moderniame sporto komplekse yra ir imtynių sporto salė, kuriai buvo suteiktas Rimanto Bagdono vardas.

Rimantas Bagdonas – vienintelis lietuvis, tapęs 1965 metų pasaulio graikų-romėnų imtynių vidutinio svorio čempionu.