Šiauliuose vyko Europos motokroso Šiaurės rytų zonos kovos

Leono NEKRAŠO ir Gintaro JASIŪNO nuotr.
Varžybose Šiauliuose dalyvavo aukšto sportinio meistriškumo atletai.
Savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje vyko Europos motokroso čempionato etapas. Dalyviai varžėsi keliose kategorijose: Europos moterų motokroso ir Europos čempionato Šiaurės rytų etapo MX65 ir MX85 (vaikų ir jaunių) klasėse. Varžybose į startą stojo 62 dalyviai, iš jų 8 atstovavo Lietuvai. Susirinko sportininkai iš Čekijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Ukrainos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir kitų Europos šalių.

Kova dėl pozicijų vykusiuose kvalifikaciniuose važiavimuose šeštadienį buvo labai atkakli, nes tik dešimt greičiausių Šiaurės rytų zonos sportininkų patenka į finalinį Europos čempionato etapą Italijoje, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Jis rengiamas kartu su pasaulio motokroso čempionatu, kuriame startuos ir Lietuvos superžvaigždė Arminas Jasikonis.

Sekmadienį atletai varžėsi finaliniuose važiavimuose. EMX65 klasėje Lietuvai atstovavo Rojus Zaborskis ir Martynas Jasiūnas. EMX85 – EMX65 vicečempionas Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis, Matas Strasevičius.

Lietuvai moterų kategorijoje atstovavo pajėgiausios mūsų šalies motokrosininkės: pirmoji Lietuvos motokroso čempionė moterų klasėje Adrija Skudutytė ir jos sesuo Agilija. Taip pat Austėja Tamuliūnaitė – daugkartinė Lietuvos motokroso čempionė.

Geriausiai pasirodė EMX85 startavęs Marius Adomatis, jis iškovojo 7 vietą. Moterų įskaitoje startavusioms lietuvaitėms koją kišo klaidos ir griuvimai. Nepaisant to, pirmajame važiavime Adrija Skudutytė iškovojo „hole shot“ (kai po starto sportininkas pirmas įveikia pirmąjį trasos posūkį).

EMX65 klasėje nugalėtoju tapo estas Lucas Leok. R. Zaborskis liko dešimtas, M. Jasiūnas – aštuonioliktas.

EMX85 klasėje triumfavo rusas Semen Rybakov. E. Čepulis liko penkioliktas, o M. Strasevičius – 26-as.

EMX moterų varžybose nugalėjo Nyderlandų atstovė Lynn Valk. Adrija Skudutytė liko vienuolikta, A. Tamuliūnaitė – keturiolikta, Agilija Skudutytė – keturiolikta.

Mūsų šalies atletai kitą savaitgalį varžysis Lietuvos motokroso čempionato entrajame etape Anykščiuose.