Šiauliuose paaiškėjo trijų grupių Lietuvos BMX čempionai

Asmeninė sportininkų nuotr.
Gabrielius Pabijanskas (kairėje) tapo Lietuvos BMX čempionato vyrų elito grupės čempionu, sidabrą pelnė Titas Girdvilis.

Liepos 2 dieną Šiauliuose vykusio Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionato vyrų elito grupėje (19 metų ir vyresni) nugalėjo Gabrielius Pabijanskas (Šiaulių SC „Dubysa“), o sidabro medalį pelnė Titas Girdvilis (Pakruojo SC).

Jaunių (17–18 metų) vaikinų grupėje aukso medalį antrus metus iš eilės iškovojo Augustas Baškys (Šiaulių SC „Dubysa“). Sidabrą pelnė Artūras Dauparas (Šiaulių sporto gimnazija), o bronzą – Mantvydas Mačiūnas (Šiaulių sporto gimnazija). Jaunių merginų grupėje nugalėjo Akvilė Orbakaitė (Pakruojo SC). Sidabro medalis atiteko Danielei Armonaitei (Pakruojo SC).

Kartu vyko ir atvirosios Lietuvos taurės varžybos 16 metų ir jaunesniems dviratininkams. 8–10 metų berniukų grupėje, kuroje susirinko daugiausiai dalyvių – 12, nugalėjo Arminas Lukoševičius (Pakruojo SC). Berniukų iki 7 metų grupėje pirmą vietą iškovojo Jokūbas Jankauskas, 11–13 metų berniukų grupėje pergalę šventė Vytautas Šatas, o 14–16 metų vaikinų grupėje pirmas buvo Mikas Jankus (visi trys – Šiaulių SC „Dubysa“). Mergaičių varžybose pirmas vietas užėmė Rugilė Stankutė (8–10 m.), Aja Mikulevič (11–13 m.) ir Karina Petrauskaitė (14–15 m.).

Varžybas, kuriose dalyvavo 45 dviratininkai, surengė Lietuvos dviračių sporto federacija ir Šiaulių SC „Dubysa“ kolektyvas, vadovaujamas Aivaro Strockio. Čempionato prizininkams įteikti medaliai, namų kino platformos „Žmonės Cinema“ dovanų kuponai ir LDSF dovanos. Sportininkus apdovanojo LDSF generalinis sekretorius Arnoldas Valiauga ir sporto direktorė Simona Krupeckaitė.

Be to, kiekvienam sportininkui itin svarbi ir sportinė apranga, kurią vilki varžybose.