Šiauliuose nugalėjo „Vilnius“

rankiniolyga.lt nuotr.
Rungtynės Šiauliuose prasidėjo kaip vienodai pajėgių priešininkų kova, tačiau nuo 24 min. sėkmė pradėjo lydėti „Vilniaus“ rankininkus.
Lietuvos rankinio lygos reguliariajam sezonui artėjant prie finišo jau aišku, kad lyderio vardą užsitikrino Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipa, tačiau intriguoja žemiau esančių komandų tarpusavo akistatos, stengiantis užimti palankesnę vietą prieš atkrintamąsias.

Šeštadienį vykusiose dvejose rungtynėse susitiko turnyrinės lentelės kaimynų poros. Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“ svečiuose pas HC „Uteną“ laimėjo rezultatu 47:19 (24:10), o tuo tarpu Šiauliuose viešėjęs HC „Vilnius“ taip pat išsivežė pergalę – 43:31 (18:13).

Rungtynės Šiauliuose prasidėjo kaip vienodai pajėgių priešininkų kova, nė vienai komandai nepavyko nutolti nuo priešininko ir didžiąją laiko dalį rezultatas buvo apylygis (3:3, 8:8, 12:12). Tačiau 24-ąją minutę aikštelės šeimininkams nepasisekė – net trys žaidėjai tą pačią minutę buvo pašalinti 2 minutėms. Daugiau žaidėjų aikštelėje turėjęs „Vilnius“ savo persvara pasinaudojo ir išsiveržė į priekį (16:12). Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant svečiams – 18:13.

Antrąjį kėlinį sostinės rankininkai pradėjo dviem sėkmingomis atakų serijomis po kurių komandas skyrė jau 10 įvarčių (26:16). Panašus skaičius įvarčių komandas skyrė didžiąją antrojo kėlinio dalį (27:17, 32:19, 33:23, 36:28, 40:30). Rungtynes rezultatu 43:31 laimėjo „Vilniaus“ rankininkai.

„Rungtynes pradėjome gana neblogai, išėjome į aikštelę užsivedę, pataikėme kelis įvarčius, surengėme geras atakas. Tačiau viskas pasikeitė, kai trys mūsų žaidėjai vienu metu buvo pašalinti 2 minutėms, vilniečiai pasinaudojo proga ir susikrovė saugesnę persvarą, o žaidėjams grįžus jautėsi disbalansas. Antrame kėlinyje vilniečiai dar kartą atitrūko savo geromis atakomis. Tai pradėjome gerai, bet po to išvarymo žaidimas nebesiklostė“, – sakė Šiaulių „SC Dubysa“ žaidėjas Rokas Lesčinskas.

„Pirmosios penkiolika rungtynių minučių vyko „ant kablio“ – sunkios, tačiau po kelių minučių išsiveržėme į priekį ir tada jau nebeatleidome žaidimo ir žaidėme iki rungtynių galo“, – teigė HC „Vilnius“ žaidėjas Airidas Petronis.

Šiaulių „SC Dubysai“ Rokas Lesčinskas pelnė 6 įvarčius, Tomas Baliutavičius – 5, Ugnius Ivanovas, Aivaras Budrys, Justas Mielenis ir Donatas Stripeika – po 4, Paulius Liekys – 2, Gedvinas Jocas ir Džiugas Saliamoris – po 1.

HC „Vilniui“ Martynas Lapinskas ir Airidas Petronis pelnė po 6, Martynas Žala ir Mindaugas Urbonas – po 5, Tautvydas Damašauskas ir Domantas Raudonius – po 4, Vaidas Drevinskas, Robertas Skobas ir Lukas Markaitis – po 3, Arminas Milaknis – 2, Šarūnas Mieliauskas ir Ignas Kuprevičius – po 1 įvartį.

Artimiausios LRL rungtynės planuojamos jau kitą savaitgalį. Kovo 27 d. turėtų susitikti Kauno „Granitas-Karys“ su Alytaus „Varsa-Stronglasu“, o Klaipėdos „Dragūnas“ – su Šiaulių „Dubysa“.