Šiauliečių rankininkai finalo ketverte liko ketvirti

LRL nuotr.
Mažajame finale RK „Šiauliai“ išplėšė pratęsimą, tačiau jame turėjo pripažinti Varėnos „Ūlos“ pranašumą.
Savaitgalį Molėtuose įvyko Lietuvos rankinio pirmosios lygos finalo ketvertas, kuriame dalyvavo ir RK „Šiauliai“ rankininkai. Jie dvi dienas įtemptai kovojo dėl pergalės, tačiau liko ketvirti.

Šiauliečiai šeštadienį pusfinalyje susitiko su šeimininkais HC „Molėtai“ komanda. Susitikimas prasidėjo įnirtingai – nė viena ekipa nenorėjo suklysti. Įtemptose rungtynėse rezultatas krypo tai vienos, tai kitos komandos naudai, tačiau į pertrauką turėdami keturių įvarčių persvarą išėjo molėtiškiai (12:16). Antrajame kėlinyje ir toliau netrūko intrigos, tačiau visą laiką Molėtų rankininkai ir toliau išlaikė nedidelę persvarą. Rungtynės baigėsi rezultatu 28:26 bei į finalą žengė molėtiškiai, kurios palaikė pilna Molėtų sporto centro salė. Šiauliečių gretose rezultatyviausias buvo Mindaugas Nakvosas, pelnęs 10 įvarčių.

Sekmadienį dėl trečiosios vietos šiauliečiai susikovė su Varėnos „Ūlos“ ekipa, kuri pusfinalyje rezultatu 22:28 pralaimėjo Vilniaus HC „Amber„/SM „Tauras“ komandai. Rungtynių kaina buvo didelė, tad įtampos netrūko ir mažajame finale. Mačo metu rezultatas lygus buvo net penkiolika kartų, tačiau šiauliečiai sugebėjo po pirmojo kėlinio turėti vieno įvarčio persvarą (13:12). Antrojo kėlinio metu nugalėtojo išaiškinti nepavyko, rezultatas po 60 žaidimo minučių buvo 23:23, tad komandoms teko žaisti pratęsimą. Pavargę po pusfinalio rungtynių, šiauliečiai antrojo kėlinio metu dėl traumos neteko ir kapitono Aivaro Budrio. Pratęsime stipresni buvo „Ūlos“ rankininkai, kurie šventė pergalę rezultatu 29:25. Šiauliečiams daugiausiai įvarčių pelnė Rokas Lesčinskas – septynis.

Nors šiauliečiai liko be medalių, tačiau Molėtų nepaliko be apdovanojimų. Mindaugas Nakvosas buvo pripažintas geriausiu sezono dešiniuoju pusiau kraštu, pateko į simbolinį lygos septynetą bei gavo simbolinę statulėlę.

Finalo rungtynės tarp HC „Molėtai“ ir Vilniaus HC „Amber„/SM „Tauras“ irgi pareikalavo pratęsimo. Likus keletai sekundžių iki antrojo kėlinio pabaigos vilniečiai pirmavo 33:32, tačiau su lyg paskutiniuoju teisėjo švilpuku molėtiškis Mindaugas Agurkis pelnė įvartį bei išplešė pratęsimą. Visgi pratęsime stipresni buvo vilniečiai, kurie laimėjo finalo rungtynes rezultatu 40:38 bei laimėjo pirmosios lygos finalinį ketvertą.