Rankininkų kelias medalių link prasidėjo pergale

RK „Šiauliai“ nuotr.
Lietuvos rankinio pirmosios lygos atkrintamosiose varžybose RK „Šiauliai“ iškovojo pirmąją pergalę prieš Lietuvos jaunimo rinktinę.
Šiaulių RK „Šiauliai“ šeštadienį pradėjo kovas Lietuvos rankinio pirmosios lygos atkrintamosiose varžybose. Pirmosiose rungtynėse šiauliečiai užtikrintai rezultatu 35:22 (15:12) įveikė Lietuvos jaunimo rankinio rinktinę bei prieš antrąjį susitikimą įgijo 13-os įvarčių pranašumą.

Komandos į ketvirtfinalį pateko skirtingais keliais: „Šiauliai“ Lietuvos rankinio lygos reguliarųjį sezoną baigė ketvirtoje vietoje, o Lietuvos jaunimo rinktinė pirmoje lygoje liko treti. Būtent turnyro reglamentas ir suvedė šias dvi ekipas.

Pirmoji šių komandų akistata išsiskyrė ir tuo, jog aikštelės šeimininkai buvo Lietuvos jaunimo rinktinės rankininkai, nors susitikimas buvo žaidžiamas šiauliečių namuose – krepšinio akademijos „Saulė“ salėje.

Dvikovą geriau pradėjo jaunimo rinktinė – septintąją rungtynių minutę pirmaudami 4:1. Tačiau RK „Šiauliai“ rankininkai greitai atsibudo ir po dviejų minučių išlygino rezultatą (4:4). Pagavę ritmą šiauliečiai nesustojo bei jau pirmojo kėlinio 25-ąją minutę turėjo penkių įvarčių persvarą (14:9). Pirmoji rungtynių pusė nestokojo ir kietos kovos. Šiaulių rankininkai Tomas Baliutavičius ir Mindaugas Nakvosas buvo nubausti geltonosiomis kortelėmis. Pirmojo kėlinio pabaigoje jaunimo rinktinė priartėjo prie šiauliečių, tačiau į pertrauką komandos išėjo RK „Šiauliams“ pirmaujant trijų įvarčių skirtumu.

Jeigu pirmojoje rungtynių pusėje rezultatas buvo apylygis, tai antrajame kėlinyje viskas buvo atvirkščiai. Šiauliečių puolimas šovė į priekį – jiems per 15 antrojo kėlinio minučių pavyko pelnyti net 12 įvarčių, kai tuo tarpu Lietuvos jaunimo rinktinės rankininkai per tą patį laiko tarpą tepelnė penkis įvarčius. Šiauliečių greitos atakos nesustojo ir jie šventė pergalę 13 įvarčių skirtumu. Būtent tokį pranašumą RK „Šiauliai“ atsineša į antrąsias ketvirtfinalio rungtynes.

Rezultatyviausiai šiauliečių ekipoje žaidė Mindaugas Nakvosas, pelnęs 11 įvarčių. Rokas Leščinskas septynis kartus tiksliai metė kamuolį į vartus. Prie jų šešiais įvarčiais prisidėjo Tomas Baliutavičius, po penkis pelnė Aivaras Budrys bei Justas Mielenis, o Džiugas Saliamoris pasižymėjo kartą.

Lietuvos jaunimo rinktinėje daugiausiai įvarčių pelnė Gustas Rinkevičius – 7. Titas Janušonis pelnė keturius, Edvinas Šakalys, Tomas Randis pelnė po tris, Radvilas Adamonis pelnė du įvarčius, o Karolis Remeikis, Jonas Nazarovas bei Nojus Lukoševičius pasižymėjo po kartą.

Atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės prieš Lietuvos jaunimo rinktinę vyks sekmadienį krepšinio akademijos „Saulė“ salėje. Rungtynes bus galima stebėti ir internetu „Youtube“ kanale paieškoje įvedus „LRL Šiauliai“.