Puikus trečiasis kėlinys nukalė pergalę prieš „Lietkabelį“

bcsiauliai.lt nuotr.
Ketvirtoji iš eilės „Šiaulių“ pergalė „Betsafe-LKL“. Šįkart prieš Panevėžio „Lietkabelį“.
„Šiaulių“ komanda parodė įspūdingą kovingumą po didžiosios pertraukos ir pateikė staigmeną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Antano Sireikos auklėtiniai namie 97:87 (22:27, 17:26, 26:7, 32:27) nepasigailėjo Panevėžio „Lietkabelio“.

„Lietkabeliui“ šis pralaimėjimas lėmė, kad dabar pergalėmis ir nesėkmėmis jis susilygino su Utenos „Juventus“ klubu, kuris yra ketvirtas. Šiauliečiams tai jau ketvirta pergalė paeiliui „Betsafe-LKL“.

Šiaulių komanda buvo geriau pradėjusi rungtynes, tačiau jau kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ perėmė iniciatyvą. Antrasis ketvirtis buvo puikus svečiams, jie po Gabrieliaus Maldūno, Vytenio Lipkevičiaus ir Pauliaus Valinsko taškų atitolo 45:37. Kėlinio pabaigoje skirtumą pavyko padidinti dar labiau – 53:39.

Vis tik po didžiosios pertraukos situacija keitėsi kardinaliai. Šiauliečiai surengė spurtą 10:0, taip mažindami atsilikimą, o nors Kyle Vinalesas pelnė taškus, Elvaras Fridrikssonas ir Kasparas Bėrzinis netrukus persvėrė rezultatą – 58:57. „Šiauliai“ pagavo gerą bangą, kėlinį laimėjo net 19 taškų skirtumu ir taip pirmavo 65:60.

Ketvirtą kėlinį tritaškiu atidarė Eimantas Stankevičius, o apsukų „Šiauliai“ nestabdė – porą tolimų metimų pridėjo Mindaugas Lukauskis, varydamas į neviltį „Lietkabelį“ – 80:63. P.Valinskas ir Panagiotis Kalaitzakis atsilikimą mažino iki vienaženklio (79:88), tačiau laikas sparčiai seko, liko pora minučių, o jų buvo per maža.

„Šiauliams“ Elvaras Fridrikssonas pelnė 23 taškus (11 rez. perd.), Andy Van Vlietas – 18 (7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis – 14, Eimantas Stankevičius ir Kasparas Bėrzinis – po 13.

„Lietkabeliui“ Kyle Vinalesas pelnė 17 taškų, Paulius Valinskas – 15 (5 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis – 13, Gytis Masiulis – 12.

Antanas Sireika kukliai gyrė auklėtinius: „Smagu už komandos dvasią: ne už žaidimo kokybę, nes buvo negerų dalykų, bet už tai, kad nereaguojame, kai nesiseka, kovingumas, darbštumas... Kad gerus vyrus turiu, esu sakęs seniai. Tokia pergalių serija kol kas nesvarbi, viščiukus skaičiuosime pavasarį.“

„Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas pripažino, kad nėra patenkintas žaidimu. „Turėjome gėdingą antrą mačo pusę. Turime susimąstyti, ką daryti, kad tai nesikartotų. Su tokiu žaidimu, kokį rodome pastarosiose rungtynėse, nesame verti trečios vietos LKL“, – pripažino jis.

Po šios pergalės „Šiauliai“ turnyrinėje lentelėje šoktelėjo į spetintąją poziciją.