Pergalinga "Šiaulių" išvyka į Kėdainius

bcsiau­liai.lt nuo­tr.
Šia­me LKL se­zo­ne "Šiau­liai" iš­ko­vo­jo ant­rą­ją per­ga­lę iš ei­lės.
Kė­dai­niuo­se siau­tė­ję Ke­vi­nas Har­dy bei Ro­kas Gus­tys la­biau­siai pri­si­dė­jo prie to, kad "Šiau­liai" 98:85 (21:22, 26:25, 26:11, 25:27) su­si­tvar­kė su vie­tos "Ne­vė­žiu" ir įsi­ra­šė ant­rą­ją per­ga­lę iš ei­lės "Betsafe–LKL" se­zo­ne.

Pui­kiai rung­ty­nė­se at­ro­dęs K. Har­dy žiū­ro­vus le­pi­no įspū­din­gais dė­ji­mais ir su­rin­ko 15 taš­kų, at­ko­vo­jo 6 bei pe­rė­mė 7 ka­muo­lius, at­li­ko 5 re­zul­ta­ty­vius per­da­vi­mus, su­rin­ko 28 nau­din­gu­mo ba­lus ir ta­po nau­din­giau­siu sa­vai­tės žai­dė­ju.

Tuo me­tu už­praei­tos sa­vai­tės nau­din­giau­sias žai­dė­jas R. Gus­tys prie per­ga­lės pri­si­dė­jo dvi­gu­bu dub­liu. Aukš­taū­gis su­rin­ko 14 taš­kų, at­ko­vo­jo 10 ka­muo­lių, iš­pro­vo­ka­vo 8 pra­žan­gas ir su­rin­ko 24 nau­din­gu­mo ba­lus.

"Šiau­liams" pir­mo­je rung­ty­nių da­ly­je vi­siš­kai pa­vy­ko iš­jung­ti "Ne­vė­žio" ly­de­rį Lau­ry­ną Be­liaus­ką, ku­ris per pir­mus du kė­li­nius li­ko be taš­kų.

Vis dėl­to "Ne­vė­žio" eki­po­je iki per­trau­kos bu­vo kam rink­ti taš­kus ir be snai­pe­rio, to­dėl "Šiau­liai" į sa­vo krep­šį pra­lei­do 47 taš­kus ir po dvie­jų kė­li­nių re­zul­ta­tas bu­vo ly­gus (47:47).

Po per­trau­kos šiau­lie­čiai su­ren­gė spur­tą 13:5 ir su­ge­bė­jo kiek ati­trūk­ti nuo sa­vo var­žo­vų (60:52). Tre­čio­jo ket­vir­čio pa­bai­go­je K. Har­dy ve­da­mi "Šiau­liai" su­si­kro­vė dvi­ženk­lį pra­na­šu­mą ir prieš le­mia­mą ket­vir­tį nu­to­lo nuo sa­vo var­žo­vų – 73:58.

Rung­ty­nių pa­bai­go­je "Ne­vė­žis" dar bu­vo priar­tė­jęs iki 10 taš­kų (74:84), ta­čiau at­kur­ti int­ri­gos kė­dai­niš­kiams ne­pa­vy­ko.

"Šiau­liams" taip pat taš­kų pel­nė Akee­mas Wrigh­tas ir An­ta­nas Ud­ras – po 14, Eval­das Šau­lys – 12, Au­ri­mas Ur­bo­nas – 11 (6 atk. kam.).

"Ne­vė­žiui" Ju­lius Ka­za­kaus­kas su­rin­ko 17 taš­kų (7 atk. kam.), Ar­mi­nas Ur­bu­tus (9 atk. kam., 22 n.b.) ir Geor­gios Ka­lait­za­kis (6 atk. kam., 6 kld.) – po 15, Pa­na­gio­tis Ka­lait­za­kis – 12 (5 kld.).

 

K. Hardy – naudingiausias LKL savaitės žaidėjas

Kevinas Hardy po dvikovos Kėdainiuose tapo naudingiausiu LKL savaitės žaidėju. Antrą kartą paeiliui tarp naudingiausių patenka ir "Šiaulių" centras Rokas Gustys, o kartu – Arnas Velička (Prienų "CBet"), Georgios Kalaitzakis ("Nevėžis") ir Željko Šakičius (Panevėžio "Lietkabelis").

Dar vienas solidžias rungtynes sužaidė "CBet" komandoje savo vietą radęs A. Velička. Šį kartą jaunasis įžaidėjas baudė Utenos "Juventus" krepšininkus – išvykos rungtynėse jis pelnė 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas, o pasirodymo neaptemdė ir 4 padarytos klaidos.
Krepšininkas dvikovą baigė su 23 naudingumo balais, o Prienų krepšininkai rungtynes laimėjo 76:65 ir iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės.

Geriausią karjeros Lietuvoje savaitę sužaidė ir "Nevėžio" naujokas Georgios Kalaitzakis. Nors jo komanda per savaitę vieną dvikovą laimėjo, o kitoje turėjo pripažinti varžovų pranašumą, pats graikas buvo tarp savo ekipos vedlių. Savaitės viduryje mače su "Lietkabeliu" žaidėjo buvo pilna visur - jis pelnė 18 taškų, sugriebė 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir iš viso sukaupė 23 naudingumo balus.
Atkovotų kamuolių, rezultatyvių perdavimų ir naudingumo grafose graikui tai buvo geriausios karjeros Lietuvoje rungtynės. Pakiliai rungtyniavęs "Nevėžis" tas rungtynes namuose laimėjo 91:68.
Tuo tarpu pralaimėtose rungtynėse su "Šiauliais" G. Kalaitzakis surinko 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 17 naudingumo balų.
20 naudingumo balų vidurkio per dvejas rungtynes pakako, kad vienas kėdainiečių lyderių turėtų vietą penketuke.

Rungtynėse Kėdainiuose savo lyderį bandė atrasti ir "Lietkabelis", o juo tapo ekipos naujokas Željko Šakičius. Prastai komandai susiklosčiusiame mače kroatas surinko 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei dvikovą baigė su 14 naudingumo balų, tačiau prie krepšininko patekimo į penketuką daug labiau prisidėjo sekmadienio rungtynės su Pasvalio "Pieno žvaigždėmis". Čia krepšininkas gerino savo rekordus LKL pirmenybėse taškų (19), pataikytų dvitaškių (5) bei atkovotų kamuolių (9) grafose, o tai jam garantavo 27 naudingumo balus.
Ž. Šakičiaus vedami panevėžiečiai svečius iš Pasvalio savo arenoje nugalėjo 75:62. Kroatas dvejų rungtynių serijoje rinko po 20,5 naudingumo balo ir tokiu būdu pateko į penketuką.

Kaip ir prieš savaitę, taip ir dabar vidurio puolėjo poziciją naudingiausiųjų penketuke užima šiauliečių atstovas R. Gustys. Naudingiausias praėjusios savaitės žaidėjas šį titulą užleido komandos draugui K. Hardy, tačiau laimėtose rungtynėse Kėdainiuose vis tiek buvo vienas svarbiausių pergalės kalvių. Aukštaūgis pelnė 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus (karjeros rekordas), išprovokavo 8 pražangas ir iš viso rungtynes baigė su 24 naudingumo balais.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.