Krepšinio šimtmečiui skirtoje konferencijoje - istorija ateities kartoms

VE nuotr.
Penktadienį Klaipėdos universiteto (KU) konferencijų salėje vykusi mokslinė-praktinė konferencija "Lietuvos krepšiniui - 100 metų" sutraukė 222 dalyvius.

Joje buvo visko: ir informatyvių pranešimų apie Klaipėdos ir Lietuvos krepšinio istoriją, ir praktinės medžiagos, ir interaktyvių užduočių, ir dalijimosi asmenine patirtimi, ir ąžuoliuko sodinimo akcija.

Didžiąją dalį klausytojų sudarė Klaipėdos gimnazistai, kurie įdėmiai klausėsi asmenine profesionalus krepšininko, Klaipėdos universiteto absolvento Simo Galdiko karjeros patirtimi. Tiesa, jis prieš kelias dienas tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionu ir oficialiai paskelbė apie sportinės karjeros pabaigą.

"Niekada nesustokite, jei jums ir nesiseka. Kad ir atsimušate į sieną ir kas nors jums nepavyksta, atsistokite ir visada bandykite dar kartą. Didžiulės pastangos ir noras anksčiau ar vėliau atsipirks. Tą pastebėjau ir iš savo patirties", - gimnazistams akcentavo S. Galdikas.

Dar šioje konferencijoje pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalijosi Lietuvos sporto enciklopedijos vyr. redaktorius Renatas Mizeras (pranešimas „Lietuvos krepšinio raida“), Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklai priklausančių Klaipėdos sportininkų namų sporto istorikas Algirdas Vaicekauskas (pranešimas „Klaipėdos krašto krepšinio raida“) ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos prof. dr. Rūtenis Paulauskas („Šiuolaikinės krepšinio žaidėjų ugdymo technologijos“).

Konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodžius susirinkusiesiems sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos miesto Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, KU prorektorius infrastruktūrai Benediktas Petrauskas, KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Saulius Raugelė ir viena iš konferencijos organizatorių Klaipėdos universiteto Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėja, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentė prof. dr. Asta Šarkauskienė.

Tarp pranešimų pertraukėlių metu vyko gimnazistus itin įtraukęs interaktyvus žaidimas „Lietuvos krepšinio istorija“, o dalyvių nuotaikas praskaidrino efektingi Klaipėdos universiteto šokių grupės „Leader dance“ pasirodymai.

Galiausiai po konferencijos prie Klaipėdos universiteto buvo pasodintas krepšinio šimtmečiui skirtas ąžuolas.

Taigi, krepšinio šimtmetis Klaipėdoje įamžintas ir išliks istorijai ateities kartoms.

Paulius Matulevičius