Karaliaus Mindaugo taurės turnyre „Šiauliai-7bet“ – ketvirti

bcsiauliai.lt nuotr.
„Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele“ KMT) finalo ketverte debiutavę „Šiaulių-7bet“ krepšininkai nors ir liko ketvirti, bet priverti pasinervinti savo varžovus.
Savaitgalį Vilniuje vyko „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele“ KMT) finalo ketverto rungtynės. Pirmasis pusfinalis startavo be staigmenų. Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19) palaužė Citadele KMT finalo ketverto varžybose debiutavusius „Šiaulius-7bet“.

Pusfinalį kiek sėkmingiau pradėjo kauniečiai, sulig pirmojo ketvirčio pabaiga susikūrę dviženklį pranašumą – 27:17. Antrajame kėlinyje žaliai-balti keliskart buvo išbarstę savo persvarą, tačiau po pirmosios rungtynių dalies vis dar pirmavo – 45:38.

Po pertraukos Edgaro Ulanovo vedami žalgiriečiai susigrąžino kiek didesnę persvarą ir lemiamas dešimt minučių pasitiko būdami priekyje 61:49.

Paskutinįjį ketvirtį Kauno ekipos atstovai pradėjo kelias minutes neleisdami šiauliečiams pelnyti taškų, kol patys augino pranašumą. Galiausiai saulės miesto krepšininkai ėmė rinkti taškus, tačiau pergalei to nepakako, „Žalgiris“ triumfavo 80:68.

„Žalgiriui“ Joffrey Lauvergne pelnė 15 taškų, Tyleris Cavanaugh – 13, E. Ulanovas – 12, Joshas Nebo – 10.

„Šiauliams-7bet“ Martynas Varnas pelnė 12 taškų, Paulius Danusevičius – 10, Nemanja Bezbradica – 8.

Antrajame pusfinalyje užvirė bekompromisė kova – aikštelėje vyko drama iki paskutinių sekundžių, o pergalę išplėšė ir į bilietą į finalą iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“, 82:80 (15:20, 24:23, 24:17, 19:20) įveikęs Vilniaus „Rytą“.

Mažajame finale tarp „Ryto“ ir „Šiaulių-7bet“ užvirė ne mažiau atkakli kova ir intriguojama kova. Ją rezultatu 76:71 (23:16, 14:18, 13:19, 26:18) laimėjo „Rytas“.

Intriga dėl trečiosios vietos laimėtojų buvo gyva iki pat paskutinės minutės. Kone visą dvikovą komandos žaidė taškas į tašką, tačiau pačioje dvikovos pabaigoje šeimininkų pergalę nukalė Lukas Uleckas.

Snaiperis per paskutines dvi minutes smeigė du tritaškius iš eilės ir taip suteikė „Rytui“ keturių taškų persvarą 75:71. Per likusį laiką Šiaulių ekipai labai nesisekė puolime – dvi atakos iš eilės baigėsi netaikliais metimais, todėl išsigelbėti Antano Sireikos kariauna nebesugebėjo.

Tritaškiais prabilęs L. Uleckas buvo vienas ryškiausių žaidėjų aikštėje – keturis tolimus metimus pataikęs snaiperis surinko 17 taškų.

Įspūdingas rungtynes sužaidė ir Mindaugas Girdžiūnas. „Ryto“ gynėjas tapo akivaizdžiu komandos lyderiu ir buvo vienas ryškiausių žaidėjų aikštėje. M. Girdžiūnas pelnė 23 taškus.

Jam puikiai talkino užtikrintumą demonstravęs Margiris Normantas. Gynėjas pataikė itin svarbų tritaškį ketvirtojo kėlinio viduryje, o iš viso surinko 14 taškų.

Šiaulių ekipoje itin kokybišką žaidimą pademonstravo Jonathanas Elmore. Komandos įžaidėjas pelnė 21 tašką ir atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

„Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale triumfavo Kauno „Žalgiris“, 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) sutriuškinęs Panevėžio „Lietkabelį“ ir KMT čempionu tapo penktą kartą.

Sekmadienio vakarą žiūrovai galėjo pasigėrėti ir „Betsafe“ snaiperio konkursu. Taikliarankių varžybose triumfavo puikius rezultatus pademonstravęs Rihardas Kuksikas.

Iš trylikos dalyvių į pusfinalį pateko R. Kuksikas (Kėdainių „Nevėžis-Optibet“), Evaldas Šaulys (Jonavos „CBet“), Antanas Šegžda (sirgalių atrankos laimėtojas) ir Martynas Gecevičius (Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. Į finalą pateko R. Kuksikas ir A. Šegžda. Didžiajame finale pergalę šventė 22 taškus surinkęs latvis, jo varžovas liko su 18 taškų.

„Šiaulių-7bet“ atstovas Eimantas Stankevičius snaiperio konkurse surinko 21 tašką (peržaidime surinko 6 ir 7 taškų), o Nemanja Bezbradica – 15 taškų.