Joniškiečiai – tarp lyderių

Ryčio KERŠIO asmeninio albumo nuotr.
Ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio Lietuvos graikų–romėnų imtynių čempionas Benas Keršys ir bronzos medalio laimėtojas Karolis Pociūnas (pirmas iš dešinės).
Sausio 8–9 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame joniškiečiai, vadovaujami trenerio Ryčio Keršio, buvo tarp lyderių.

 

Pirmąją varžybų dieną ėmėsi 75 graikų–romėnų imtynių atletai. Lietuvos suaugusiųjų čempionato prizininkais tapo net šeši R. Keršio auklėtiniai. Trečią kartą Lietuvos čempiono titulą iškovojo Benas Keršys (svorio kategorija iki 82 kilogramų). Jis pelnė keturias pergales, o imtyje dėl pirmos vietos antro kėlinio pradžioje įveikė pajėgų šiaulietį Edgarą Gendvilį.

Dėl trečios vietos šioje svorio kategorijoje susigrūmė joniškiečiai Mantas Vitkus ir Karolis Pociūnas. Labai atkaklioje kovoje bronzos medalį iškovojo penkiolika metų jaunesnis K. Pociūnas.

Joniškietis Donatas Gudmonas (svorio kategorija iki 87 kilogramų) iškovojo sidabro medalį. Jis aiškia taškų persvara įveikė vieną iš favoritų Damianą Matveiko iš Vilniaus, o imtyje dėl pirmos vietos taškais pralaimėjo kitam Lietuvos rinktinės nariui vilniečiui Arminui Lygnugariui.

Sidabro medalį pelnė ir Eimantas Vilimas (svorio kategorija iki 77 kilogramų), imtyje dėl pirmos vietos lygioje kovoje pralaimėjęs pasaulio kurčiųjų čempionui kauniečiui Mantui Sinkevičiui.

Bronzos medalius iškovojo Martynas Muižys (svorio kategorija iki 63 kilogramų) ir Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų). M. Muižys imtyje dėl trečios vietos kurį laiką nusileido varžovui iš Klaipėdos, bet sugebėjo atlikti gražų metimą ir išplėšė pergalę, prispausdamas priešininką ant menčių. P. Baldyšius pralaimėjo Tokijo olimpinių žaidynių dalyviui Mantui Knystautui, bet kitus varžovus įveikė lengvai.

Čempionato kovas stebėjo joniškietis buvęs imtynininkas Mantas Laskovas. Jis ne tik palaikė kraštiečius, bet ir įteikė dovanas Lietuvos čempionui Benui Keršiui bei antras vietas iškovojusiems Donatui Gudmonui ir Eimantui Vilimui.