Dziudo čempionate – tik žingsnis iki „sensacijos“

Asmeninė nuotr.
Šiaulių rajono dziudo komanda Lietuvos jaunių ir jaunučių čempionate (iš kairės): treneris Vidmantas Budraitis, Brigita Rudzinskaitė, Skaistė Novikova, Ema Dajoraitė ir Silvita Novikova.
Savaitgalį Kėdainių arenoje vyko atviras Lietuvos U-18, U-15 dziudo čempionatas, kuriame dalyvavo beveik 300 jaunių ir jaunučių.

Labai gerai čempionate pasirodė penkiolikmetė Šiaulių rajono atstovė Skaistė Novikova. Svorio kategorijoje iki 70 kg ji nugalėjo keturias varžoves ir finale susitiko su dvejais metais vyresne Lietuvos rinktinės 1 dano meistre kauniete Greta Kublickyte. Skaistė vedė kovą, bet darant „Harai-Goshi“ metimą per nugarą, prityrusi varžovė sustabdė judesį, ir Skaistei įskaitytas pralaimėjimas.

Taip pat antrąją vietą čempionate svorio kategorijoje iki 44 kg iškovojo Ema Dajoraitė. Svorio kategorijoje iki 52 kg trečiąją vietą pelnė Silvita Novikova. Svorio kategorijoje per 70 kg Brigita Rudzinskaitė liko šešta.

Šiaulių rajono sportininkės ir jų treneris Vidmantas Budraitis liko sužavėti Kėdainių sporto centru, kuriame įrengta bokso salė, lengvosios atletikos maniežas, du teniso kortai, dziudo salė, futbolo, gimnastikos, sunkiosios atletikos salės.

„Gaila, kad tokio centro nėra nei Šiauliuose, nei rajone. Gal su laiku bus...“ – viliasi V. Budraitis.

Kitos varžybos sportininkių laukia kovo 26 d. Kaune, kur vyks Lietuvos U-21 dziudo čempionatas. Galbūt jame Skaistei Novikovai pavyks atsirevanšuoti už pralaimėjimą finale.