Dramatiškose rungtynėse nusileista „Neptūnui“

BC „Šiauliai“ nuotr.
Dramatiškose rungtynėse „Šiauliams-7bet“ nepavyko išplėšti pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“.
Drama nuo pradžios iki pat pabaigos – taip atrodė pirmadienio rungtynės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Jose „Šiauliai-7bet“ namuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą 84:87 (22:21, 23:24, 17:22, 22:20).

„Neptūnas“ galingai pradėjo rungtynes ir atitrūko 13:4, tačiau kėliniui dar nesibaigus šiauliečiai jau kvėpavo į nugaras ir galiausiai persvėrė rezultatą – 22:21. Martynas Varnas pelnė savo komandai 8 taškus paeiliui, bet sulaukdavo atsako iš varžovų, tuo tarpu po Tomo Leimanio tritaškio su pražanga „Neptūnas“ pirmavo 39:35. Isaiah Armwoodas pabandė traukti į priekį šiauliečius, kurie rezultato nepersvėrė, tačiau į pertrauką iškeliavo bent jau esant lygybei – 45:45.

Arminas Urbutis per 13 minučių spėjo surinkti 11 taškų ir net 21 naudingumo balą, o Nojus Mineikis į ilgąją pertrauką iškeliavo jau užfiksavęs savo karjeros rekordą „Betsafe-LKL“ – 15 taškų (5/9 trit.).

Po pertraukos kova buvo lygi, kol neprabilo Deividas Gailius – 59:50. Jis su Benu Griciūnu bei Martynu Mažeika leido „Neptūnui“ laikytis priekyje – 67:62. Nors Giedrius Staniulis ketvirto kėlinio pradžioje pelnė svarbius taškus, tritaškį paleido D. Gailius – 70:64. M. Varno bandymai švelninti rezultatą taip pat buvo atremti, o po M. Mažeikos ir D. Gailiaus šūvių „Neptūnas“ įgavo dviženklę persvarą – 77:67. Skirtumas ėmė nusistovėti, rungtynių kontrolė, rodėsi, toliau buvo klaipėdiečių rankose (79:71), kol iš toli nepataikė Eimantas Stankevičius – 74:79.

Martynas Varnas ir A.Urbutis intrigą tik didino (79:83), o galiausiai sekė baudų metimų serija, kurios „Šiauliai-7bet“ tinkamai neišnaudojo.

Paulius Danusevičius ir Donatas Sabeckis pataikė tik po vieną baudą, I. Armwoodas – abi, o J. Elmoras – vėl vieną – 84:85. Baudų mesti stojo ir Ž. Janavičius, kurio ranka sykį sudrebėjo (86:84), tuo tarpu žaisti liko 23 sekundės. „Šiauliai-7bet“ nesurezgė atakos, nors turėjo šansų iš po krepšio, o M. Mažeikos baudos metimas įtvirtino pergalę „Neptūnui“ – 87:84. J. Elmoro tritaškis pabaigoje skriejo pro šalį.

N. Mineikio naujasis karjeros rezultatyvumo rekordas „Betsafe-LKL“ siekia 17 taškų. A. Urbutis žaidė efektyviausią sezono mačą ir pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei rinko 34 naudingumo balus.

Rungtynių dėl traumos nebaigė Edgaras Želionis, kurio netrukus lauks medicininiai tyrimai.

„Norėjome laimėti, buvome pasiruošę, bet žaidimas yra žaidimas, reikia jį sugauti eigoje. Buvo momentų, kur vyrai viršijo lūkesčius, bet buvo, kur buvo pasyvūs. Fortūnai nepatiko, ji nenusišypsojo. Vyrai kovėsi, daug priekaištų pasakyti negaliu“, – kalbėjo Antanas Sireika.

„Padarėme 6–7 pražangas, kai buvome bonuse, ypač per paskutines pusantros minutės keturiskart siuntėme varžovus mesti baudų. Turime žaisti su žymiai didesne koncentracija ir protingiau“, – pridėjo Dainius Adomaitis.