R. Karbauskis: trys moterys nuolat viena kitai prieštarauja

ELTA nuotr.
Ramūnas Karbauskis.
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad trijų valdančiojoje koalicijoje esančių partijų pirmininkės komunikuoja skirtingas žinutes dėl karantino valdymo, o tai neva blogina visuomenės nuotaiką. LVŽS pirmininkas taip pat tvirtina, kad jau prieš kelis mėnesius buvo galima pradėti švelninti karantiną, o šią savaitę priimti Vyriausybės sprendimai R. Karbauskiui atrodo itin keisti.

„Moterys, kurios vadovauja Lietuvai, viena kitai prieštarauja, be perstojo šneka skirtingus dalykus, o tai daro žmonių nuotaikas labai prastas“,– penktadienį „Žinių radijui“ kalbėjo R. Karbauskis.

LVŽS lyderis tvirtino, kad pabrėždamas valdančiųjų partijų lyderių lytį, jis nenorėjo jų įžeisti. Politiko teigimu, jis tiesiog konstatuoja faktą.

„Aš konstatuoju faktą, kad trys moterys, kurios vadovauja partijoms, jos yra koalicijoje. Tai aš nenorėjau įžeisti moterų tikrai, neskirstau kaip nors vyrų ir moterų, bet tiesiog taip yra, toks yra faktas“,– sakė jis.

Pasak šešėlinio LVŽS Ministro Pirmininko, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kalba apie karantino atlaisvinimo būtinybę neva siekdama sustiprinti savo partijos įvaizdį, ir taip prieštarauja Ministrų Kabineto vadovei Ingridai Šimonytei, kuri neskuba kalbėti apie spartų atsivėrimą.

„Viena partijos pirmininkė, galvodama apie savo įvaizdį, šneka apie tai, kad viską reikia atidaryti, o kita, vadovaudama Vyriausybei, šneka, kad nereikia nieko atidarinėti, trečia, vadovaudama Seimui, vėl kažką i šneka“,– valdančiųjų komunikaciją kritikavo R. Karbauskis.

Visgi, LVŽS pirmininkas pažėrė kritikos ne tik dėl nesuderintos Vyriausybės komunikacijos, tačiau ir dėl pačių priimamų sprendimų siekiant suvaldyti pandemiją. Jo nuomone, karantiną laisvinti jau buvo galima, kai po antrosios pandemijos bangos buvo pastebimas laikinas naujų atvejų mažėjimas.

„Viskas padaryta 2–3 mėnesiais per vėlai, ir atlaisvinimai padaryti dėl to, kad jau nebeįmanoma neatlaisvinti“,– tvirtino R. Karbauskis, pažymėdamas, kad šią savaitę priimti sprendimai dėl karantino švelninimo jam taip pat atrodo keisti.

„Sprendimai labai keisti, nes, pavyzdžiu,i sprendimai dėl 50 žmonių sporto rūmuose. Klausimas, kodėl 50, kodėl negali būti arenoje daugiau žmonių, kurie, pavyzdžiui, pasiskiepijo arba persirgę“,– sakė „valstiečių“ pirmininkas.

Jo nuomone, kartu su ketvirtadienį paskelbtais karantino atlaisvinimais jau dabar buvo galima suteikti teisę laisviau gyventi pasiskiepijusiems asmenims.

„Jeigu mes nutarėme 50 nesirgusių ir neskiepytų žmonių leisti į „Žalgirio“ krepšinio areną, tai mes galime iš karto pasakyti, kad dar plius kiek tik nori žmonių, kurie yra paskiepyti ir kurie yra persirgę gali eiti. Čia tas galimybių pasas būtent ir yra teisė judėti. Kam mes žmones agituojame skiepytis, jeigu mes neduodame jiems gyventi normalų gyvenimą“,– Vyriausybės sprendimus kritikavo R. Karbauskis.