V. Pranckietis išsaugojo postą, R. Karbauskiui – raginimas atsistatydinti

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Antradienį Seimas nusprendė palikti Viktorą Pranckietį parlamento vadovo poste. Už nepasitikėjimą V. Pranckiečiu balsavo 63 parlamentarai, 5 parlamentarai pasisakė prieš, 11 biuletenių buvo sugadinti. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atleistas, reikėjo 71 Seimo nario balso.

Tai buvo jau antras balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu nuo pastarojo antradienio. Tuomet jo atstatydinimo procedūra žlugo, balsavime dalyvavus tik 11 parlamentarų. Prieš savaitę, už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų, balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 balsalapis buvo sugadintas.

Galimybė balsuoti pakartotinai dėl V. Pranckiečio atsirado po to, kai praėjusį ketvirtadienį parlamentarai nusprendė nepasitikėti komisija, kuri prieš tai antradienį skaičiavo balsus dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu. Šį antradienį Seime patvirtinta nauja balsų skaičiavimo komisija.

Po nepavykusio bandymo išversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį iš posto Ramūnas Karbauskis turėtų atsistatydinti iš "valstiečių" pirmininko pareigų, sako opozicijos lyderio pareigas einantis socialdemokratas Julius Sabatauskas.
"Šiandien buvo balsavimas ne dėl Seimo pirmininko atleidimo iš pareigų, tai buvo testas, kuriuo siekta nustatyti – Seime yra dauguma, ar jos nėra. Iš to balsavimo mes matome, kad daugumos Seime mes neturime", – parlamente paaiškėjus, kad pritrūko balsų pareikšti nepasitikėjimą V. Pranckiečiui, sakė J. Sabatauskas.
Jo teigimu, po šio balsavimo R. Karbauskis turi padaryti išvadas ir atsistatydinti.
"Logiškas Karbauskio sprendimas nutraukti tą agoniją ir atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų", – sakė J. Sabatauskas, pridurdamas, kad pagrindinis akstinas šiam žingsniui yra tai, jog šis balsavimas parodė R. Karbauskio nesugebėjimą suvaldyti frakcijos bei partijos.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad balsavimas rodo, jog susvyravo R. Karbauskio autoritetas.
"Balsavimas rodo, kad, matyt, "valstiečių" lyderio autoritetas nėra toks stiprus", – žurnalistams po balsavimo sakė politikė.

Ji pozityviai įvertino balsavimo rezultatą ir vylėsi, kad po jo parlamentas dirbs konstruktyviau.
"Tikiuosi, kad baigėsi klausimas, nežinau ar bus bandoma ieškoti priekabių tol, kol rezultatas netenkins valdančiųjų. Bet aš viliuosi, kad šiandieninis rezultatas yra galutinis, kad ši istorija baigsis ir kad Seimas pagaliau galės susikoncentruoti į kitus, kur kas svarbesnius darbus", – kalbėjo ji.
"Aš manau, kad Seimo darbas vyks sklandžiau, uždarius šį klausimą, prie jo formaliai bus galima grįžti tik pavasarį ir dabar, mano, galva, bus galima susikoncentruoti į darbotvarkėje esančius klausimus, o ne į asmenybių karus", – pridūrė politikė.