R. Karbauskis apgailestauja dėl G. Nausėdos nepasitikėjimo J. Narkevičiumi: prezidentas stokoja patirties

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.
Prezidentui Gitanui Nausėdai ketvirtadienį pareiškus nepasitikėjimą susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis apgailestauja, kad, pasak jo, šalies vadovas, stokodamas patirties savo poste, pasidavė opozicijos spaudimui ir organizuotam puolimui prieš J. Narkevičių.

„Reaguojame su apgailestavimu, kad prezidentas pasidavė konservatorių, opozicijos bandymui diskredituoti ministrą. Bandymui, kuris buvo organizuotas, kuris buvo planuotas ir kuriame nėra jokio realaus pagrindo abejoti ministro kompetencija“, – ketvirtadienį G. Nausėdai pareiškus nepasitikėjimą J. Narkevičiumi sakė R. Karbauskis.

Kartu „valstiečių“ lyderis patikino, jog J. Narkevičius, valdančiųjų nuomone, neturi pagrindo trauktis iš susisiekimo ministro pareigų.

Paklaustas, ar verta valdantiesiems veltis į konfliktą su Prezidentūra, R. Karbauskis atsakė, kad darbas toliau vyks normalus, o konflikto, pasak jo, nėra.

„Čia nėra konfliktas su Prezidentūra. Jokio konflikto nėra, mes kaip ir dirbom, taip ir dirbsime vardan Lietuvos žmonių labo. Jei šnekėti apie šią situaciją, prezidentas tikriausiai savo praktikoje pirmą sykį susiduria su tokia situacija. Jeigu jis būtų prezidentu ilgesnį laiką, jis būtų supratęs, kad čia dabar nieko naujo nevyksta – tai sistemiška, planuojama“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis taip pat aiškino J. Narkevičiaus skandalų priežastis.

„Paaiškinimas mums – akivaizdus: jį sąmoningai bando išstumti iš tos ministerijos, tikėdamiesi, kad į ją ateis kas nors, kas nedrįs kelti klausimų dėl buvusio ministro Roko Masiulio sprendimų, dėl to, kas ten yra pridirbta per ilgus metus“, – teigė LVŽS pirmininkas.

Šalies vadovas G. Nusėda susisiekimo ministrui J. Narkevičiui ketvirtadienį išreiškė nepasitikėjimą ir paragino jį trauktis iš užimamų. Prezidentūroje apie tai pranešė prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.

„Ministras savo sprendimais parodė, kad jo veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI a. Vyriausybei. Prezidentas tikisi, jog valdančiajai koalicijai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno netinkamai dirbančio ministro įkaite“, – sakė prezidento patarėjas.