Lietuvos krepšininkai turėjo pripažinti australų pranašumą

EPA-ELTA nuotr.
Su kamuoliu - Lietuvos krepšininkas Domantas Sabonis.
Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato trečiojo turo rungtynėse H grupėje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 2:19) nusileido Australijos komandai ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Sėkmingai susitikimą pradėję australai 5-ąją min. įgijo dešimties taškų pranašumą (18:8), o po pirmojo kėlinio pirmavo 27:19. Antrąjį ketvirtį mūsiškiai pradėjo pelnydami šešis taškus be atsako ir priartėjo 25:27, tačiau Australijos komanda vėl nutolo ir, įpusėjus ketvirčiui, skirtumas pasiekė 13 taškų ribą (42:29). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 11 taškų - 52:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai vėl sumažino atsilikimą (46:52). Nors mūsiškių varžovams vėl pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą, labai nutolti Lietuvos rinktinė jiems neleido ir po 30 žaidimo minučių skirtumas siekė aštuonis taškus (60:68).
Paskutinį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 11:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 71:68. Kurį laiką skirtumas svyravo 1-3 taškai mūsiškių naudai. Vis dėlto 7-ąją min. po Aarono Bayneso dvitaškio australai vėl persvėrė rezultatą savo naudai 74:73.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, po vieno taiklaus Jono Valančiūno baudos metimo rezultatas buvo lygus 76:76. Netrukus dvitaškiu atsakė australas Patty Millsas (78:76), o abi baudas pataikęs Nicas Kay'us leido Australijai nutolti 80:76. Prasidėjus paskutinei minutei, Lukas Lekavičius nubraukė varžovų pranašumą per pusę (78:80), bet P. Millsas pataikė iš toli (83:78). Likus 23 sek., Marius Grigonis pataikė dvitaškį, tačiau netrukus Domantas Sabonis užsidirbo nesportinę pražangą ir ją varžovai pasinaudojo gauta proga - 85:80. L. Lekavičius, likus 10 sek., atakavo varžovų krepšį tiksliai (82:85), bet prie baudų metimo linijos stojęs Joe Inglesas įtvirtino australų pergalę 87:82.

Lietuvos rinktinei 19 taškų pelnė Marius Grigonis, 15 - Lukas Lekavičius, 12 - Domantas Sabonis, 9 - Mantas Kalnietis, 8 - Renaldas Seibutis, 7 - Jonas Valančiūnas, 6 - Edgaras Ulanovas, po 3 - Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Mačiulis. Arnas Butkevičius ir Paulius Jankūnas taškų nepelnė, o Rokas Giedraitis aikštėje nepasirodė.
Australijos ekipoje 23 taškus surinko Patty Millsas, 21 - Aaronas Baynesas (13 atk. kam.), 11 - Nicas Kay'us, po 10 - Matthew Dellavedova ir Jockas Landale'as.

Abi komandos jau buvo užsitikrinusios vietas antrajame etape. Australija (3 pergalės/0 pralaimėjimų) H grupėje užėmė pirmąją vietą, o Lietuva (2/1) - antrąją. Lietuvių ir australų varžovėmis antrajame etape bus G grupės ekipos - Prancūzija ir Dominikos respublika.
Pasaulio čempionate dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po dvi stipriausias grupių komandas. Likusios ekipos kovos dėl 17-32 vietų.