Virtualios Užgavėnės Šaukėnuose

Šaukėnų kultūros ir amatų centrui pateikta nuotr.
Kaukių drožėjo Sauliaus Tamulio atsiųstoje nuotraukoje vyksta veiksmas.
Nors siaučia pandemija, Šaukėnų kultūros ir amatų centro darbuotojai nusprendė Užgavėnes švęsti linksmai. Tik virtualioje erdvėje.

Kaukės socialiniuose tinkluose

Šaukėnų kultūros ir amatų centro direktorius Martynas Dzimidas pasiūlė „feisbuko“ paskyroje surengti Užgavėnių kaukių nuotraukų konkursą „Baisią graži ličyna“.

Išspausdintas Gitanos Urmonienės sumaketuotas plakatas su pernykščių Šaukėnuose surengtų Užgavėnių nuotrauka ir kultūros bei amatų centro specialistės Sofijos Blažienės sukurtu tekstu.

Nuo vasario pirmosios iki penkioliktos dienos socialinio tinklo lankytojai pakviesti pasidalinti Užgavėnių kaukių nuotraukomis.

Kuri nuotrauka surinks daugiausia patiktukų, ta bus paskelbta laimėtoja. Į šaukėniškių iniciatyvą atsiliepė daug žmonių. Feisbuko paskyroje kasdien keliamos vis naujos nuotraukos. Neretai nusifotografuoja Užgavėnėms veidus išsidabinusios šeimos, draugų būrelis ir panašiai.

Tačiau nemažai ir tikrų tautodailininkų, drožėjų, siuvėjų ir kitų auksarankių pagamintų kaukių.

Kaip informavo S. Blažienė, ypač daug ypatingų nuotraukų atsiuntė garsus „lečynų“ meistras Saulius Tamulis: „Jo kaukės – labai iškalbingos. Bet tokius konkursus, paprastai, laimi, ne tas, kuris talentingesnis, bet tas, kuris populiaresnis ir turi daugiau facebook draugų. Bet visada smagu pasidžiaugti tos žaismingos šventės nuotraukomis, prisiminti šurmulio patirtis.“

Raganėlių šokis

Šaukėnų kultūros ir amatų centro tradicinių amatų koordinatorė, „Mezgu rezgu“ būrelio vadovė Alma Meškienė ir būrelio dalyvės Šaukėnų kultūros ir amatų centre surengė rankdarbių parodą „Raganėlių šokis Užgavėnėms“.

Moterys galės prisiminti ankstesniais metais sukurtus darbus. Paroda bus perkelta ir į virtualią erdvę, kad rankdarbiais galėtų pasidžiaugti kuo daugiau žmonių.

Tradicinių amatų koordinatorė Gitana Urmonienė vadovauja Šaukėnų kultūros ir amatų centro jaunimo būreliui „Kuriu – išreiškiu save“. Šio būrelio auksarankių „Papjė mašė“ technika sukurtos Užgavėnių kaukės atkeliavo į Kelmės Žemaitės viešąją biblioteką, kur surengta jų paroda.

Virtuali foto darbų paroda

Užgavėnes fotodarbų parodą „Užgavėnės Šaukėnuose“ pamini ir šaukėniškis fotografas Augenijus Ambroza.

Šaukėnų metraštininku vadinamas foto menininkas dažniausia fotografuoja su gimtojo krašto gamta ir tradicijomis susijusius įvykius.

Augenijus yra parengęs fotoalbumą – „Šaukėnai“, nuotraukomis iliustravęs kraštiečių išleistas poezijos ir kraštotyrines knygas. Surengęs ne vieną savo foto darbų parodą, Šaukėnų kultūros ir amatų centre, Kelmės rajono Žemaitės viešojoje bibliotekoje, Kelmės kultūros centre. Svarbiausi įvykiai, gražiausi gamtos vaizdai, socialiniai aplinkos pokyčiai nepraslysta pro Augenijaus akis.

Todėl šiemet, kai ribotos galimybės bendrauti, dalyvauti renginiuose, lankytis kultūros įstaigose, Augenijus fiksuoja ten vykstančias parodas, gamtos vaizdus, archyvuoja jau anksčiau padarytas nuotraukas ir pristato virtualioje erdvėje, taip suteikdamas galimybę pamatyti plačiam visuomenės ratui.