Užgavėnėse Šiauliuose – palaikymas Ukrainai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Į Užgavėnes – su Ukrainos vėliava.
Šeštadienį Šiaulių Žaliūkių malūnininko sodyboje vykusios Užgavėnės buvo kupinos bendrystės ir palaikymo Ukrainai bei renginyje dalyvavusiai Šiaulių ukrainiečių asociacijai „Karpatai“.

Užgavėnių dalyviai šį kartą rinkosi ne tik su kaukėmis, bet ir Ukrainos vėliavėlėmis rankose ar įsisegę mėlynas ir geltonas juosteles. Palaikymas Ukrainai išsakytas ir nuo scenos – renginio organizatorių, dalyvių.

Šiaulietis kalvis Albertas Martinaitis į Užgavėnes atėjo persirengęs tankisto uniforma, užsidėjęs šalmą, kurį naudojo 1975 metais tarnaudamas Duobelės tankistų mokomajame pulke, bei prisisegęs Ukrainos vėliavos spalvų rozetę su kaspinu. Folkloristai iš Šeduvos savo nepritarimą Vladimiro Putino vykdomam karui demonstravo Antrojo pasaulinio karo šalmais ant galvų.

Užgavėnės prie Žaliūkių malūno buvo organizuotos po metų pertraukos, pernai renginys nevyko dėl pandemijos.

Malūnininko sodyboje veikė Užgavėnių turgus, buvo prekiaujama suvenyrais ir skanėstais, persirengėliai krėtė pokštus, miesto bendruomenės kepė blynus, buvo verdamas šiupinys. Anksčiau buvo sakoma: kas valgydamas pirmas šiupinyje suras kiaulės uodegą, tas pirmas ir ves, o kas per Užgavėnes bus sotus, tas bus sotus visus metus.

Renginiui artėjant į pabaigą suliepsnojo Morė.

Tikrosios Užgavėnės švenčiamos šiandien. Reaguojant į įvykius Ukrainoje, kovo 1 dieną turėjusi vykti šventė „Užgavėnių balaganas Šiauliuose“ atšaukta.

Iš numatytų renginių liko tik „Baisiai gražių Morių“ paroda Kaštonų alėjoje. Morės bus eksponuojamos nuo 10 iki 17 valandos. Už „baisiai gražią Morę“ bus galima balsuoti Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje. Daugiausiai patiktukų surinkusių Morių kūrėjai bus apdovanoti prizais.