Tragedija Lioliuose. Nuskendo dvi sesutės

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Praėjusio pirmadienio vakarą Liolių miestelį sukrėtė nelaimė. Tvenkinyje nuskendo dvi mažametės sesutės, augusios devynių vaikų šeimoje.
Pirmadienio vakarą Liolių miestelį sukrėtė tragedija. Dubysos intako Dratvens upės užtvankoje nuskendo dvi vienuolikos ir dvylikos metų sesutės. Manoma, jog mergaitės paslydo ant apdumblėjusios betono plokštės, kuriomis išdėtas tvenkinio krantas.

Be gyvybės ženklų

Kaip informavo Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Ramanauskas, gegužės 17 dienos vakarą, 19 valandą, 17 minučių, iš bendrojo pagalbos centro gauta informacija, jog Liolių tvenkinyje galimai nuskendęs žmogus.

Ugniagesiai gelbėtojai paprašė pagalbon atvykti narus, tačiau jų pagalbos neprireikė. Nuskubėję į Liolius patys ugniagesiai gelbėtojai aptiko ir ištraukė iš vandens skenduoles. Apie 20 valandą buvo rastas ir ištrauktas vienos, po dvidešimties minučių – ir kitos mergaitės kūnelis. Jie rasti maždaug penki metrai nuo kranto, kur gylis siekia tris – keturis metrus.

Į nelaimės vietą atskubėję medikai mergaitėms jau nieko negalėjo padėti. Konstatuota jų mirtis.

Policija atlieka tyrimą

Ant paskendusių sesučių kūnų nepastebėta jokių sužalojimų.

Policija atlieka tyrimą. Ant betoninės plokštės pastebėtos slydimo žymės. Pirminiais duomenimis, mergaičių mirtis traktuojama kaip nelaimingas atsitikimas.

Manoma, jog prie tvenkinio atėjusios sesutės norėjo nusiplauti rankas, o gal patikrinti, ar šiltas vanduo. Ir nuslydo nuo apdumblėjusios betoninės plokštės į vandenį.

Galbūt įkrito viena sesučių, o kita ją gelbėjo. Detaliau apie nelaimės priežastis bus galima kalbėti, kai policija baigs tyrimą.

Vietos gyventojai sako, jog anksčiau, kai tvenkinys buvo apaugęs medžiais, buvo saugiau – galėjai įsikibti. Tačiau vėliau pakrantės buvo išvalytos, medžiai iškirsti. Užtvankos krantai apdėti betono plokštėmis. Atrodo tvarkingai. Bet pavojinga. Paslydęs ant apdumblėjusių plokščių sunkiai beišsigelbėtų ir suaugęs žmogus.

Žvejys ant kranto pastebėjo dviratuką

Pirmadienį mergaičių tėvai dvi savo vyriausias dvylikos ir vienuolikos metų dukras išleido į stadioną, esantį netoli namų. Ten yra ir žaidimų aikštelė.

Tačiau neaišku, kodėl mergaitės atsidūrė prie tvenkinio, esančio šalia Kelmės- Raseinių plento. Iki jo – gerokas kelio gabalas. Be to, reikėjo pereiti per plentą. Mergaitės anksčiau niekuomet prie tvenkinio neidavo.

Kol kas neaišku, ar kas nors matė nelaimę, ar girdėjo pagalbos šauksmą. Tikėtina, jog tuo metu, kai paskendo, mažylės prie tvenkinio buvo vienos.

Kaip liudija pirmadienį nuo ryto iki 15 valandos tvenkinyje meškeriojęs žvejys, iki popietės, kol jis žvejojo, prie tvenkinio mergaičių nebuvo.

Antrą kartą žvejoti lioliškis atėjo vakare, apie 18 valandą. Ant tvenkinio kranto pastebėjo dviratuką, vaikišką striukę ir du telefonus. Pamanęs – gal jų šeimininkės kur nors netoliese, netrukus sugrįš prie savo daiktų. Tačiau praėjo valanda. Prie daiktų niekas negrįžo.

Žvejui kilo įtarimas, kad daiktų šeimininkė ar šeimininkės gali būti paskendusios. Juolab, kad vandenyje pastebėjo plūduriuojančia šlepetę.

Tuomet paskambino bendruoju pagalbos telefonu.

Šeimoje augo devyni vaikai

Kaip informavo Liolių seniūnijos darbuotojos, žuvusių mergaičių tėvai į Liolius atsikėlė prieš keletą metų, kai gavo socialinį būstą, įrengtą buvusioje kolūkio kontoroje.

Šeima augino devynis vaikus. Dauguma – pametinukai. Trisdešimtmetė mama nedirba – prižiūri vaikus. Keleriais metais vyresnis tėvas dirba paukščių fermoje.

Kad jaunai šeimai būtų lengviau susidoroti su iššūkiais auginant tokį didžiulį būrį vaikų, 2018 metais paskirta atvejo vadyba. Jaunai mamai šiek tiek padeda socialinės darbuotojos, kad ji įgytų kuo daugiau socialinių įgūdžių.

Tačiau, jų teigimu, šeima puikiai tvarkosi. Vaikai visuomet švarūs, pavalgydinti, mokyklą lankantys turi visas reikiamas mokymosi priemones.

Vaiko teisių tarnyba negavo nė vieno signalo, kad daugiavaikėje šeimoje būtų problemų.

Įvykus nelaimei, šeimai teikiama kompleksinė pagalba. Joje lankėsi psichologai.

Tvenkinys nusineša jau ne pirmas gyvybes

160 metrų ilgio ir 80 metrų pločio Dratvens upės užtvanka, kurioje yra penkis ir daugiau metrų gylį siekiančių vietų, nusineša jau ne pirmą gyvybę.

Ypač pavojingi betono plokštėmis išdėti krantai. Betono plokštės apdumblėja. Tampa labai slidžios. Patirties ir atsargumo stokojantiems mažiems vaikams tai gali tapti mirties spąstais. Kiek atmena vietos gyventojai, tai jau ketvirtoji nelaimė, susijusi su šiuo vandens telkiniu. Tik iki šiol čia paskęsdavo suaugę žmonės.