Po sprogimo – griuvėsiai ir dar neatsakyti klausimai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Po sprogimo sekmadienį iš namo Mažosios Lietuvos gatvėje liko tik griuvėsiai.
Po sekmadienio sprogimo Šiauliuose, Mažosios Lietuvos gatvėje, ugniagesiai pamažu dėlioja įvykių mozaiką, nuvedusią skaudžios nelaimės link. Tikslios priežastys dar negali būti įvardijamos: pagrindiniai liudininkai – sunkiai sužaloti.

Ugniagesiai nesupranta, kodėl pasižvalgyti į nelaimės vietą suplūdo smalsuoliai, taip sudarydami spūstis ir trukdydami gelbėtojų darbą.

Priežastį apčiuopia

„Gaisro centras yra garažo patalpa, galimas dujų nuotėkis iš automobilio“, – apie sekmadienio sprogimą „Šiaulių kraštui“ sako Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis.

Aišku, kad automobilyje buvo dujų įranga. Taip pat aišku, kad sugriuvusiame name dujų baliono nebuvo – name įrengta šildymo, karšto vandens tiekimo sistema be dujų. Nežinomųjų lieka vis mažiau.

„Čia yra žmogiškasis faktorius. Tik klausimas – iš kelių versijų, kas tai buvo“, – teigia G. Zonis.

Į visus klausimus gali atsakyti tik sutuoktiniai, kurie tuomet buvo pastate. Dabar abu – reanimacijoje, moters būklė – sunki, vyro – kritiškai sunki. Nors iškart po nelaimės nukentėjusieji dar buvo sąmoningi.

Spėjama, kad po sprogimo vyras iš griūvančio namo pats ištraukė žmoną.

Pasakojama, kad ryte sutuoktiniai ruošėsi kėlionėn. Garaže, kur nutekėjo dujos, vyras užsidegė cigaretę. Tai esą ir buvo nelaimės priežastis. Vis dėlto kol kas tai – tik nuogirdos.

Girdėjo ir už kelių kilometrų

Keistas garsas Pietinio rajono Šiauliuose gyventojus pažadino sekmadienio rytą – apie septintą valandą. Žmonės pasakoja girdėję bildesį ir už kelių kilometrų nuo nelaimės vietos: kur tiesiog garsas, kur visas oro gūsis nukeliavo.

Netrukus žmonės socialiniuose tinkluose ėmė skelbti vaizdus: iš Mažosios Lietuvos gatvėje stovinčio namo liko dūmuose skęstantys griuvėsiai.

Vėliau paaiškėjo: greitoji medicinos pagalba išvežė sužalotus name buvusius žmones. Tai sutuoktiniai – 46-erių vyras ir 47-erių moteris. Skausminga žinia pasiekė jau užaugusius jų vaikus.

Maždaug pusantro šimto „kvadratų“ ploto namas statytas prieš keletą metų. Po sprogimo apgadintas ir kaimynų automobilis bei namas.

Važiavo „pasigrožėti“

Šalia nelaimės vietos gyvenantys žmonės neslėpė įniršio: gatvė miesto užkampyje tapo traukos objektu – automobiliai vienas po kito važiavo pro sprogimo vietą, susidarė spūstys.

„Nejudri gatvelė pasidaro vos ne autostrada, žmonės važiuoja tarsi į kažkokią parodą – tas buvo stebima ir tą aš pats mačiau“, – patvirtina ugniagesių atstovas G. Zonis.

Pasak jo, žmonių noras „pasigrožėti“ nelaime apsunkino darbą ugniagesiams.

„Būkit geri – netrukdykit. Tai nėra kažkokia parodomoji programa ar kažkokia imitacija. Įvyko tai, kas įvyko. Įvyko nelaimė. Nereikia trukdyti žmonėm dirbti“, – žinutę žmonėms siunčia Priešgaisrinės apsaugos valdybos atstovas.