Jei reikėtų – mes pakartotume...

Asmeninė nuotr.
III gimnazijos klasės koliažas.

Ankstų Sausio 13-osios rytą Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos internetinėje svetainėje ir feisbuko paskyroje lankytojus pasitiko gimnazijos mokinių sukurta Sausio 13-osios 30-mečio galerija. Ji prasideda žodžiais: „Jūs kovojote – mes neužmiršome. Jūs laimėjote – mes dėkojame. Jei reikėtų – mes pakartotume“.

Galerijos iniciatoriai – pirmokai gimnazistai, pilietiškumo pagrindų pamokose sukūrę pirmąjį zoom‘o koliažą, ir pakvietę prie jų iniciatyvos jungtis kitus mokinius.

Šiandieninei kartai, kuriai veiksmas svarbiau negu žodis, idėja tiko – darbo ėmėsi ne tik gimnazistai, bet ir žemesniųjų klasių mokiniai. Nuoširdžiai darbavosi net patys mažiausieji – pradinukai su savo mokytojomis. Nuotolinio mokymosi sąlygomis tai buvo galimybė nors ir virtualioje erdvėje pabūti kartu, išsakyti savo ir išgirsti kito idėjas, pamąstyti, ką visiems kartu ir kiekvienam atskirai reiškia Laisvės gynėjų diena.

Dalyviai tikisi, kad galeriją tęs būsimos kartos po 10-ies, 20-ies ir net 30-ies metų. Niekas iš dabartinių mokinių neabejoja, kad jos turės dar didesnes technines galimybes. Kaip neabejoja ir tuo, kad Lietuva tuomet tikrai bus, o lemtingą jai Sausio 13-ąją kaip pergalės ir laisvės dieną minės vis naujos ir naujos kartos.