Į VVG delagavo ir anksčiau atšauktą atstovą

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Tarybos narys Romas Karūžna paties prašymu anksčiau atšauktas iš rajono VVG valdybos, dabar sakė manantis, kad teisinga dar būtų jam ten dalyvauti ir viską stebėti.
Praėjusį ketvirtadienį vykusiame Joniškio rajono tarybos posėdyje pagaliau buvo patvirtinti valdžios deleguoti atstovai į rajono vietos veiklos grupę (VVG). Jau buvo kilusi grėsmė, kad to nepadarius per du mėnesius, rajonas gali netekti projektams per VVG ateinančių lėšų. Dėl to, nerasdama kitos išeities, VVG asociacijos vadovė Nijolė Valuckienė balandį buvo surengusi bado akciją aikštėje prie savivaldybės.

Tiesa, net kai kuriuos kolegas nustebino faktas, kad tarp į VVG valdybą deleguojamų trijų asmenų vėl atsidūrė jau anksčiau ten dalyvavęs ir paties prašymu buvęs atšauktas rajono Tarybos narys Romas Karūžna.

Patvirtino valdančiųjų atstovus

Joniškio rajono taryba, sprendimo projektą į darbotvarkę įtraukus kaip papildomą klausimą, pagaliau patvirtino valdžios atstovus Vietos veiklos grupės valdyboje. Gegužės 21 dieną savo siūlymu kandidatus pateikė Konstruktyvioji opozicija. Siūlyti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Edmundas Vaičiulis, Gintaras Damalakas ir Darbo partijos atstovas Kęstutis Mačiulis. Tačiau jų kandidatūros, 16-ai rajono Tarybos narių balsavus „prieš“, buvo atmestos, o tada patvirtinti valdančiųjų pretendentai, kurių sąrašas visiems Tarybos nariams buvo išsiųstas iš vakaro prieš posėdį.

Tad VVG valdybos nariais, 18 rajono Tarybos narių pritarus, vienam susilaikius ir vienam balsavus „prieš“, tapo valdančiųjų koalicijos atstovas, socialdemokratas, rajono Tarybos narys Romas Karūžna, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius ir Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus programų koordinatorė Rasa Birutytė. Jie pakeitė anksčiau iš VVG valdybos atšauktus buvusią Administracijos direktorę Valę Kulvinskienę, Tarybos narį socialdemokratą Mindaugą Balčiūną. Tuo tarpu, R. Karūžna VVG valdyboje dalyvavo ir anksčiau, ir paties pateiktu prašymu kartu su kitais aukščiau minėtais dviem asmenimis buvo atšauktas. Todėl iš naujo teikiama jo kandidatūra sukėlė klausimų ir aštrokų pastebėjimų.

Dalyvaus ir stebės

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Ernestas Vasiliauskas nusistebėjo, negi kolega taip greitai, per nepilnus porą mėnesių pakeitė nuomonę? O Darbo partijos atstovas Kęstutis Mačiulis norėjo žinoti, ar R. Karūžna turėjo per VVG finansuotų projektų savo ūkyje, jei taip – tai už kokią sumą?

„Tikrai neturėjau ir nepretenduoju“, – atkirto Romas Karūžna, savo kandidatavimą iš naujo paaiškinęs tuo, kad pats yra susijęs su žemės ūkiu, su visais ten sprendžiamais reikalais susipažinęs ir gerai pažįstąs VVG dirbančius pagrindinius žmones. Todėl mano, kad būtų teisingas jo buvimas ten ir stebėjimas.

Protestuodama surengė bado akciją

Redakcija primena, kad atsistatydinimo prašymus buvę trys VVG tarybos nariai parašė po to, kai Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius apkaltino šią organizaciją nepotizmu, teigė, kad joje įdarbinami šeimos nariai, lėšos skirstomos giminystės ryšiais susijusių asmenų, verslo ryšiais siejamų subjektų teikiamiems projektams.

Atšaukus valdžios deleguotus atstovus iš VVG, jos valdyba negalėjo priimti sprendimų ir buvo kilusi grėsmė prarasti tūkstančius eurų skiriamos europinės paramos.

Dėl to balandžio 27–29 dienomis aikštėje prie Joniškio rajono savivaldybės bado akciją surengė Konstruktyviosios opozicijos atstovė, rajono Vietos veiklos grupės asociacijos pirmininkė Nijolė Valuckienė, neigusi bet kokius piktnaudžiavimus. Tiesa, įtarimai piktnaudžiavimais ir nepasitvirtino. Žemės ūkio ministerija, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą dėl galimai neskaidraus Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės veikimo, išanalizavusi situacijas, kurios buvo pateiktos rašte, pažeidimų, nenustatė.

Pažeidimų nerado ir Nacionalinė mokėjimų agentūra (NMA), o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, į kurią, siekdama didesnio skaidrumo, kreipėsi NMA, tyrimo išvis nepradėjo, nes nerado motyvų.