Naujausios
Uždirbęs užsienyje investavo į namelį
Gaisras mediniame rąstiniame name Kęstučio gatvėje kilo pavakare apie 19 valandą. Liepsnos staigiai kilo į viršų ir atvykus ugniagesiams, pastatą su priblokuotu priestatu–veranda jau glemžėsi. Nudegė šiferio danga dengtas stogas, sienos, išdegė vidus. Laimei, ugniagesiams pavyko apsaugoti gretimą medinį gyenamąjį namą, esanti vos už penkių metrų.
Žmonės gaisre nenukentėjo. Name gyveno 45-erių metų vyras, kuris liko be pastogės. Laikinai jį priglaudė netoliese gyvenanti sesuo, draugai.
Sesuo Jūratė „Šiaulių kraštui“ pasakojo, kad brolis ne vienerius metus dirbo Vokietijoje, siekdamas pastatą renovuoti. Po gaisro jis labai sukrėstas.
„Brolis svajojo turėti gyvenamąjį būstą. Pagaliau nusipirko tą seną medinį namelį, kuriame buvo du kambariai, virtuvė ir paruošė patalpą dušui. Užsienyje plušo tam, kad į savo namus investuotų. Labai daug pinigų ten sudėta. Jis siųsdavo pervedimus, o mes su vyru rūpinomės supirkti statybines medžiagas, ieškojome darbininkų, kurie remontuotų. Buvo sudėti nauji langai, namelis apkaltas plastiko lentutėmis, viduje jau buvo galima gyventi, tereikėjo tik įvesti vandentiekį, nuotekas. Brolis ir šiemet planavo vykti svetur užsidirbti pinigų, kad pakeistų namo stogą. O staiga – tokia nelaimė, visos sudėtos lėšos nuėjo veltui,“ – skaudžią istoriją pasakojo sesuo Jūratė.
Namas nebuvo draustas
Pirmadienį dar laukta ekspertų išvadų dėl gaisro priežasties, bet pirmieji įtarimai, kad kaltas gedimas elektros instaliacijos sistemoje. Gaisro židinys nustatytas namo priemenėje.
Nukentėjusiojo sesuo Jūratė pasakojo, kad elektros instaliacija name buvusi jau kartą pakeista anksčiau ten gyvenusių žmonių. Broliui namelį nusipirkus, jie pakvietė elektriką apžiūrėti, ar viskas tvarkinga, ar nereikia laidų pervedžioti iš naujo. Atrodė, kad viskas gerai. Buvo jau supirkti ir kai kurie reikalingi buities daiktai – naujas šaldytuvas, televizorius.
Ji apgailestavo, kad brolis namo nebuvo apdraudęs. Dabar pati su vyru galvoja apdrausti savąjį, nes niekada nežinai, kada gali užklupti tokia nelaimė. „Vagis išneša daiktus, bet nors sienas palieka“, – senolių išmintį citavo nukentėjusiojo sesuo.
Tokia nelaimė – ne pirmą kartą
Tokia nelaimė Žagarę pastaraisiais metais sukrečia jau ne pirmą kartą. Praėjusiais metais taip pat supleškėjo medinis namelis Raktuvės gatvėje, tada žuvo garbaus amžiaus moteris. Ugniagesių atstovai ir tada, ir dabar piktinosi, kad didžiulė problema yra nepakankamo slėgio vandentiekio sistema.
Mieste tiesiant vendentiekio ir kanalizacijos sistemą buvo įrengti ir priešgaisriniai hidrantai, kurių iki šiol neįmanoma naudoti, nes vandens srovė labai silpna, per menkai paduodama. Priežastis – sena vandenvietė, nepajėgus vandens bokštas.
„Kol nebus pastatytas naujas vandens bokštas, niekas nepasikeis. Iš tų hidrantų dabar galima nebent daržą palaistyti“, – teigė Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Mindaugas Kvietkauskas.
Ugniagesiai šiuo metu Žagarėje vandenį gali pumpuoti trijose vietose iš vandens telkinių: iš tvenkinio prie žirgyno, kur maudomi žirgai, prie Švėtės upės užtvankos, ir prie Senosios Žagarės bažnyčios. Tai vietos, kur yra tinkamas privažiavimas. Tačiau iki jų reikia nuvažiuoti ir taip gaištamas laikas.
Vandens bokštas turėtų iškilti šiemet
Naują vandenvietę su bokštu prieš dešimtmetį buvo numatyta statyti Žagarės regioninio parko teritorijoje, bet direkcija projekto nederino, nes šioje kultūros paveldo objekto teritorijoje nauja statyba negalima.
Vėliau, nusprendus vandenvietę iškelti už parko teritorijos, buvo kelis kartus skelbiami viešieji konkursai, kurių rezultatus vis apskųsdavo tai viena, tai kita konkuruojanti firma.
Pagaliau rangos darbų sutartis buvo pasirašyta 2019 metų kovo 25 dieną. Vandens gerinimo įrengimai turėtų būti įrengti iki šių metų spalio. Naujo vandens bokšto statybos truks kiek ilgiau, nes tai techniškai sudėtingesnis statinys. Statybos įmonė dėl karantino prašo darbų užbaigimo terminą pratęsti 4 mėnesiais ilgiau. Dėl to savivaldybėje bus rengiamas posėdis su rangovais, techniniu prižiūrėtoju.