Burbiškio dvare eksponuojami istoriniai kostiumai

Radviliškio savivaldybės nuotr.
Burbiškio dvare eksponuojami istoriniai kostiumai iš A. Vasiljevo kolekcijos.
Burbiškio dvare, Radviliškio rajone, atidaryta paroda „Dvaro elegancija“ iš mados istoriko Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos. Parodoje eksponuojama 30 istorinių kostiumų, 100 aksesuarų ir 25 tapybos darbai iš 1850 ̶ 1914 metų laikotarpio.

Parodos eksponatai puikiai iliustruoja mados industrijos gimimą, moterų išsilaisvinimą iš korsetų ir socialinių rėmų. Atidaryme dalyvavo „Aleksandro Vasiljevo fondas“ vadovė Alma Puodžiukaitienė, kuri pasidžiaugė galimybe eksponuoti parodą būtent Burbiškio dvare, nes tai – XIX amžiaus dvaro ansamblis, kuriame puikiai dera ši kolekcija. Parodos atidaryme dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pasidžiaugė, kad Burbiškio dvare organizuojami įdomūs, švietėjiški renginiai, pritraukiantys vis daugiau šios nuostabios vietos lankytojų ne tik garsiuoju ir gražiuoju tulpių žydėjimo metu.

Renginio metu akordeono garsais dvaro parką pripildė Radviliškio muzikos mokyklos mokinys Matas Rimkūnas.

Ši paroda – pirmasis renginys iš renginių ciklo, organizuojamo vykdant projektą „Burbiškio vasaros susitikimai“. Kadangi paroda atidaryta karantino metu, atidaryme galėjo dalyvauti ribotas žmonių skaičius, bet visi norintys galės aplankyti parodą iki pat rugsėjo 26 dienos.