Burbiškio dvaras rudenį pasitiko Edukacijų diena

Augustės LABENSKYTĖS nuotr.
Tik penkios minutės ir senoviniu fotoaparatu tiesiai į fotopopierių nufotografuoti lankytojai jau galėdavo išvysti vienetinę nuotrauką.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) vyko Edukacijų diena.

 

Menininkė, tapanti augalais, Jūratė Jukštienė lankytojams parodė, kad gėlė gali būti ir dažai, ir teptukas. Tapybos gėlėmis dirbtuvėse kiekvienas galėjo pajausti, koks neaprėpiamas ir paslapčių kupinas yra gamtos pasaulis.

Meno terapijos ir socializacijos institutas „Vyta“ išmokė tapyti ant vandens – vadovavo ebru edukacijai. Ebru meno šaka dabar yra vadinama tradiciniu turkų menu ir saugoma UNESCO.

VšĮ „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“ edukatorių vedama fotografijos edukacinė programa „Penkiaminutė“ ir didelius, ir mažus nukėlė į praėjusius laikus: edukatoriai lankytojus nufotografavo senoviniu fotoaparatu tiesiai į fotopopierių ir parodė rezultatą – vienetinę nuotrauką, padarytą vos per 5 minutes.

Teatralizuotą edukaciją „Dvarų svetingumo kultūra: nuo vaistinėlės iki puotos stalo“ vedė dr. Marius Daraškevičius. Dalyviai sužinojo, kaip būdavo dengiamas stalas, kokios buvo stalo puošybos tradicijos nuo baroko iki art deco. Lektorius atskleidė, kas slėpėsi dvaro vaistinėlėse – kokia buvo dvaro medicinos tradicija. Žinovo pasakojimą tęsė žinios apie pietus dvare – lankytojai sužinojo apie dvarų svetingumo kultūrą XIX amžiuje.

Edukacijų diena Burbiškio dvare buvo projekto „Dvarų pramogos“ dalis. Paskutinė šio projekto veikla vyks rugsėjo 18 dieną 14 valandą – rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ vaidins šešėlinių improvizacijų spektaklį „Obuolių pasakos“ (režisierius Justas Tertelis). Po spektaklio aktoriai ves kūrybines dirbtuves.