Aptarti Akmenės rajono kelių tvarkymo darbai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Lopas ant lopo – tokia kai kurių Akmenės rajono kelių ruožų kokybė.
Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas Vilniuje susitiko su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Remigijumi Lipkevičiumi ir išreiškė kritiką dėl valstybinės reikšmės kelių, esančių Akmenės rajono teritorijoje, itin prastos būklės. Labiausiai rajone apleisti yra kelių ruožai Naujoji Akmenė–Venta ir Naujoji Akmenė–Šakyna.

Dėl Akmenės krašte itin suaktyvėjusios pramonės veiklos net 70 procentų padidėjo sunkiasvorių automobilių eismas, taigi ir dėl to būtina nedelsiant pagerinti kelių būklę. Merui pavyko išgauti pažadą, jog pirmiausia bus tvarkomos atkarpos nuo Žagarės iki Naujosios Akmenės kelių sankryžoje esančios degalinės iki Alkiškių kaimo ir nuo Akmenės iki Ventos.

Į kitų metų darbo planus turi būti įtrauktas tvarkymas valstybinio kelio, einančio per Naujosios Akmenės miestą (V. Kudirkos, Vytauto gatvės). Šį kelią Savivaldybė pageidautų ateityje perimti savo žinion, jei valstybės lėšomis būtų nutiestas Naujosios Akmenės aplinkkelis, kaip numatyta Bendrajame plane.

Susitikimo metu Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovui R. Lipkevičiui priminti pagal vadinamąją asfaltavimo programą nebaigti darbai kelyje Kruopiai–Spaigiai–Klaišiai–Papilė ir įsipareigojimas nutiesti dviračių takus nuo Alkiškių iki Akmenės ir nuo Akmenės iki Akmenės II kaimo.