Ruoškitės stebėti kaimynų skaitiklius

Redakcijos archyvo nuotr.
„Reikia solidarizuotis, pakentėti, kad kuo lengviau išgyventume šį košmarą ir vėl galėtume grįžti į normalias vėžes“, – kartoja mums šiandien iki kaulų smegenų pažįstamą frazę. Dabar ji skirta energetinei krizei, o visai neseniai puikiausiai tiko koronaviruso sukeltai pandemijai.

Juk dar nepamiršote, tiesa, kaip reikėjo „šiek tiek pakentėti užsidarius namuose“? Juk prisimenate, kaip buvome raginami stebėti kaimynus, jei šie izoliacijos metu iškištų nosį pro duris? Reikėjo skubiai skambinti policijai ir pranešti apie nepilietišką asmenį. Šie atvykdavo, patikrindavo ar „ligonis“ namuose ir, jo neradus, išrašydavo įspūdingą baudą. Taigi, žinokite, kad šie laikai neužmaršty – jie grįžta!

Vakarų valstybės pamažu jau stebi gyventojus, eikvojančius elektrą, vandenį. Valstybė įsakmiai nurodė, kaip vėsintis, kiek gerti ir kada praustis – ir nevalia elgtis kitaip. Nes bus baudų. Todėl neabejoju, kad ten netrukus bus paskelbta eilinė „belstukų“ akcija: apskųsk kaimyną, gauk prizą!

Mūsuose ji atrodytų maždaug taip: laiptinėje reikėtų užsirašyti ne tik savo, bet ir kaimynų elektros skaitiklių duomenis. Ne kartą per mėnesį, o kasdien. Ir stebėti, kaip jie keičiasi. Jei nedorėlio kaimyno rodmenys gerokai šokteli – skambinti į policiją. Ar tik nebus nenaudėlis elektrinio pečiuko žiemą pasijungęs? Ar tik nesėdi kojas po juo pasikišęs, įsisukęs į vilnonę antklodę? Žiūri sau įjungtą televizorių, gerdamas arbatą, vandenį kuriai užkaitino elektrinis virdulys? Į belangę tokį! Valstybės priešas, Putino vergas! O skundėjui už išaiškintą nusikalstamą elektros tratinimą priklauso premija. Dvi valandos televizoriaus!

Skamba neįtikėtinai? O ar jau pamiršote, kaip juokingai kadaise skambėjo „besimptomės ligos“ ar „nuotolinės ginekologo konsultacijos“? Tačiau sėdėjome „ant biuletenio“, jausdamiesi kuo puikiausiai, ir skaitėme rimtas rekomendacijas apie intymius santykius, dėvint kaukes. Visą šią beprotybę išgyvenome. Laukia nauja?