Kalėdinis gatvių apšvietimas šįmet švies tik švenčių dienomis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mažėja Šiaulių apšvietimas, trumpiau švies ir per šventes.
Kelis kartus išaugusios elektros kainos verčia taupyti ne tik gyventojus bei įmones, bet ir skaičiuoti viešąsias išlaidas. UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ šių metų pirmą pusmetį elektros energiją pirko po 0,06 euro už kilovatvalandę, tai antrą pusmetį elektros kaina šoktelėjo iki 0,50 euro už kilovatvalandę. Nors rugsėjo mėnesį pastebimas nežymus elektros kainos sumažėjimas, tačiau kainų augimo tendencija išlieka ir toliau.

„Šiaulių gatvių apšvietimas“ kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, siekdami kiek įmanoma sumažinti išlaidas elektros energijai, ieško priemonių taupyti elektros energijos suvartojimą. Kaip ir kituose miestuose, priimtas sprendimas gatvėse išjungti kas antrą šviestuvą arba sumažinti apšviestos intensyvumą 30-50 procentų, paliekant pilną apšviestumą tik pavojingose vietose – pėsčiųjų perėjose, sankryžose, prie ugdymo įstaigų.

Gyventojai jau pastebėjo, kad mieste šviečia ne visi šviestuvai. Kai kur apšvietimo intensyvumas sumažinamas ir dar labiau, pavyzdžiui Karaliaučiaus, J. Jablonskio gatvėse, kur beveik nėra pėsčiųjų eismo, užgesinama ir daugiau šviestuvų. Taupymo sumetimais apšviestumas sumažinamas ir Vilniaus gatvės bulvare – čia šviestuvai švies tik vienoje bulvaro pusėje, išskyrus šventines dienas.

Dar viena iš taupymo priemonių – apšvietimo įjungimo ir išjungimo laiko keitimas, šiek tiek pavėlinant įjungimą ir paankstinant išjungimą. Tačiau žadama, kad tuo metu, kai apšvietimo išjungimas sutaps su laiku, kai dirbantieji vyksta į darbus, o vaikai eina į darželius ar mokyklas, tinkamas gatvių apšvietimas bus užtikrinamas ilgiau.

„Šiaulių gatvių apšvietimas“ informuoja, kad dėl taikomų taupymo priemonių šventiniu laikotarpiu miestiečiai nebus palikti be šventinio apšvietimo. Kaip ir kiekvienais metais, elektrinėmis girliandomis bus puošiamos kalėdinės eglutės įprastose miesto vietose – Vilniaus bulvare prie Kaštonų alėjos, Rėkyvos ir Medelyno seniūnijose, prie Šiaurės Lietuvos kolegijos. Nors ir trumpiau nei įprastai, šventiniu laikotarpiu miestą puoš šventinio apšvietimo elementai „Saulutės“, įrengtos Tilžės gatvėje, Vilniaus bulvare, Draugystės prospekte. Įprastai “saulutės“ šviesdavo visu kalėdiniu laikotarpiu, tačiau šįmet planuojama „saulutes“ įjungti tik per pačias šventines dienas.