Ar Šiauliuose surasime vietą mitingui?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
„Taikiai“ pasibaigęs antradienio mitingas prie Seimo uždegė „raudoną lemputę“ Vilniaus miesto savivaldybei – ji atšaukė visus suderintus leidimus viešiems renginiams. Taigi naujos akcijos šeimų ir tradicijų gynėjais, galų gale, tauta save vadinantiems žmonėms sostinėje negalės vykti. Gal ranką išties Šiauliai?

Po sprogimų ir šūksnių nakties, trečiadienio rytą miesto meras Artūras Visockas prabudo su pamąstymais apie logiką. Tiksliau, apie logikos klaidą: „Be jokios abejonės mitinge buvo provokatorių. Jų tikslas yra atkreipti dėmesį į save ir kad 95 proc. žmonių nebūtų girdimi. Medija gaudo būtent tuos 5 proc. ir sutapatina su 95 proc. Tai yra ne kas kita, kaip logikos klaida ir darbas provokatorių naudai, ir daugumos žeminimas.“

Medijos vardą gavusi žiniasklaida – reikia pastebėti – tų mero minimų penkių procentų net neturėjo galimybės dorai „pagauti“: „kultūringi“ protestuotojai jiems trukdė dirbti. Ir čia tikrai logikos klaida – minia reikalauja laisvės, kai tuo pat metu ją varžo kitiems.

Pasak A. Visocko, yra vienas kelias sumažinti įtampą – valdantiesiems „atsisukti veidu ir juos girdėti“. Lengva dalyti patarimus esant už 200 kilometrų. Gal meras nematė, kaip tryško noru „kalbėti“ mitinguotojai? O jie argumentus gerus buvo paruošę – svaidėsi jogurtu, vėliavos kotais, galų gale, akmenimis. Provokatoriai? O kodėl nuo jų iškart neatsiribojo taikieji?

Anot mero, jeigu politikai nekalbės su žmonėmis, bus kitas mitingas. Jo dydis priklausys nuo nekalbėjimo masto. Tačiau, pavyzdžiui, „Šeimų sąjūdžio“ planuojamas mitingas rugsėjo 10-ąją neįvyks, nes leidimą Vilniaus savivaldybė atšaukė. Gal Šiauliai išties pagalbos ranką organizatoriams?

„Tai tikrai bus ne Šiaulių miestas. Šiaulių mieste iš esmės žmonių nuomones girdime ir aš asmeniškai dirbu visiems, nes kiekvienas yra Žmogus. Įtampa mieste minimali“, – aiškina A. Visockas.

Vieša paslaptis, kad biudžetinių įstaigų vadovai ir darbuotojai jau seniai laikomi už pavadėlio – pjauti šakos, ant kurios sėdi, žmonės nenori. Feisbuke A. Visockas dalį savo miesto žmonių, kuriems, kaip sako, dirba, yra užblokavęs. Jau nekalbu apie linksinčių galvų Tarybą ir išaugusį žmonių nuovargį kalbėti apie politinius procesus Šiauliuose per paskutinius šešerius metus. Štai jums ir mažos įtampos receptas...

Tačiau dar vilties, kad Šiauliai bus „tautos“ pasipriešinimo centras, yra!

„Jei po Kaziuko mugės dalis „atšalusių“ apvemia ir apmyža artimiausias laiptines ir skverus – nevadinate mugės „alkašų“ švente; netgi atvirkščiai, tokia šventė tampa kasmetinė“, – po mero paskelbimu rašo dizaineris Darius Augulis.

Šiaulių meras jam pritaria ir dėkoja, o mitinguotojai viltingai laukia...