Mitingas prie Seimo tapo riaušėmis: skraidė akmenys, liejosi keiksmai

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Antradienio mitingas prie Seimo tęsėsi toliau: dalyviai apsupo Seimą, puldinėjo parlamentarus. Riaušių policija mitinguotojus nustūmė. Vienas policininkas buvo sužeistas.

Mitingas peraugo į riaušes

Leidimas protestui prie Seimo buvo išduotas iki 17 valandos vakaro, pasibaigus šiam terminui susirinkimo organizatorė Astra Genovaitė Astrauskaitė pareiškė, kad nebėra atsakinga už mitinguotojų tolimesnius veiksmus. Jie apsupo parlamentą, trukdė išvykti Seimo nariams, bandančius tai padaryti politikus puolė riksmais,

Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai susirinkusius mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.

Į įvykio vietą atvyko ir greitosios pagalbos automobiliai. Protestuojanti minia ir toliau nuo Seimo nesitraukė, skandavo „Gėda“, „Šimonytę lauk!“.

Kiek vėliau pareigūnai vėl ėmė stumti protestuojančią minią tolyn nuo Seimo, perspėjus protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos.

Visgi protestuotojai ir toliau nesiskirsto, į pareigūnus mėto akmenis, butelius ir kitus daiktus.

Pradėjo ikiteisminį tyrimą

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo organizavimo. Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, atsakomybė dėl mitingo metu fiksuotų pažeidimų kils renginio organizatoriams.

„Vyksta policijos operacijos aktyvioji bazė ir šiandien visą dieną mūsų policijos pareigūnai dirbo renginyje, kuris pagal išduotą leidimą turėjo baigtis 17 valandą. Bet, kaip matome, prieš 17 valandą dalis žmonių iš mitingo neišsiskirstė, o patraukė prie tam tikrų Seimo pastato vietų, ėmėsi aktyvių veiksmų siekdami užblokuoti judėjimą tiek transporto priemonių, tiek asmenų“, – žurnalistams antradienio vakarą teigė R. Požėla.

„Maištaujama dėl pamaištavimo“

Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad nemažai antradienį prie Seimo prieš Vyriausybės planuojamus COVID-19 suvaržymus protestavusių asmenų maištauja ne dėl šalį ištikusių problemų, o dėl noro susikrauti politinį kapitalą ar tiesiog kiršinti visuomenę.

„Yra tikrai labai rimtų problemų, bet ne dėl jų maištaujama. Maištaujama dėl pamaištavimo ir galbūt dėl kokio nors prasibrovimo į valdžią. Ne be reikalo tokie šūkiai: šalin Seimą, šalin Vyriausybę, aš noriu būti valdžia. Bolševikiniai metodai“, – Eltai sakė V. Landsbergis.