E. Misiūnas reikalauja 5 milijonų eurų

Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad ugniagesių algų didinimas yra vienas iš ministerijos prioritetinių sričių. Pasak ministro, jau yra kalbamasi su premjeru Sauliumi Skverneliu bei finansų ministru Viliumi Šapoka, kad Vidaus reikalų ministerija ugniagesiams galėtų gauti papildomus 5 milijonus eurų.
"Vyriausybės programoje numatyta ugniagesiams (atlyginimus) padidinti 30 proc. (...). Mums reikia apie porą milijonų, kad tą programą įgyvendintume – tuos 30 procentų. Bet matote, kad 30 procentų tai yra toks kompromisas, nes ugniagesių atlyginimas buvo mažiausias, o policijos pareigūnų pakankamai didelis, tai tas 30 procentų neišlygina esamos socialinės nelygybės. Todėl mes prašome ugniagesiams šiek tiek daugiau... ir yra sutarimas su Finansų ministerija bei su premjeru, kad tai turėtų būti prioritetas ir galbūt galėtume papildomai 5 milijonus gauti", – Eltai sakė E. Misiūnas.
Paklaustas, kaip reaguoja finansų ministras į tokius jo prašymus, E. Misiūnas teigė, kad Viliaus Šapokos reakcija yra atsargi.
"Finansų ministras bei viceministrai visuomet į tai žiūri labai atsargiai ir į viską žiūri kaip buhalteriai – labai atsakingai. Aš suprantu tą jų požiūrį. Bet čia tik pirminės derybos ir konsultacijos. Galų gale, tegul baigiasi tos Vyriausybės legimitizacijos klausimas. Ar mes toliau dirbsime, o gal ateis kažkas kitas ir tuomet viskas persikels į rimtas rugsėjo derybas. Žiūrėsime", – teigė jis.