Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Autorių nuotr.
Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia
Šiaulietis dizaineris Vilius Puronas yra įsijungęs į unikalų projektą „Lietuvos bažnyčios“, ir kaip kraštotyrininkas, ir kaip menotyrininkas, ir kaip pasakotojas. Kartu su projekto sumanytoju šiauliečiu Kęstučiu Balčikoniu per porą metų aplankė ir nufilmavo apie 160 bažnyčių, vaizdo pasakojimus rodo "YouTube" kanale.
„Bažnyčios ne tik sakralinės architektūros paveldas, tai – mūsų dvasinės tvirtovės“, – sako V. Puronas, kurio kandidatūra yra iškelta į Šiaulių miesto garbės piliečius.

Filme pagrindinis pasakotojas pateikia istoriją apie bažnyčią ir jos praeitį. Vilius Puronas – dizaineris, dailininkas, kultūros istorikas-mėgėjas, kraštotyrininkas, Šiaulių miesto politinis ir visuomenės veikėjas.

Bažnyčia įkurta 1993 m. spalio mėn. buvusiuose, nebaigtose statyti „Nuklono“ kultūros namuose. Šiaulių vyskupija šį pastatą gavo veltui iš miesto valdžios, bankrutavus „Nuklono“ gamyklai. Miesto valdžia nežinodama, ką daryti su nebaigtu statyti „Nuklono“ pastatu, nusprendė bent laikinai juos perduoti bažnyčiai.

Naujosios bažnyčios ansamblio Šiauliuose, Lyros-Gegužių gatvių kampe, statybos prasidėjo 2008 m. rugpjūčio pradžioje. Projekto autoriai – Šiaulių vyskupijos skelbtą uždarą konkursą laimėję įmonės „Proporcija“ architektai Darius Jakubauskas ir Andrius Vernys, prieš kelerius metus projektavę Švč. Benedikto vienuolyną Palendriuose (Kelmės r.). 2008 metų rugsėjo 13 dieną iškilmingose Šv. Mišiose pašventintas sklypas ir naujosios bažnyčios kertinis akmuo. Šv. Mišias atvirame ore, šalia bažnyčios pamatų, aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir kiti vyskupijos kunigai.