D. Adomaitis: vyrai atliko puikų darbą gynyboje

FIBA com nuotr.
Geriausiu 2019 metų Lietuvos krepšininku išrinktas „Indiana Pacers“ klubo aukštaūgis Domantas Sabonis.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis po pergalės antrosiose pasaulio čempionato rungtynėse prieš Kanados komandą, akcentavo gerą savo auklėtinių gynybą.


Lietuviai antradienį 92:69 įveikė kanadiečius ir užsitikrino vietą antrajame pasaulio čempionato etape.

"Vyrai atliko puikų darbą gynyboje ir parodė puikų charakterį. Nuo pat pradžių neleidome varžovams pajusti savo žaidimo. Kanada yra labai talentinga komanda ir gali surinkti 40 taškų per kėlinį, ką jie parodė rungtynėse su Australija. Nereikia manyti, kad Kanadai leisti įmesti tik 69 taškus yra lengva. Atlikome gerą darbą. Dabar reikia laukti kitų rungtynių su Australija, kurios bus kitokios. Naujos rungtynės – nauja istorija", – spaudos konferencijoje kalbėjo D. Adomaitis.

Vienas rezultatyviausių Lietuvos komandoje buvo Edgaras Ulanovas, pelnęs 13 taškų.

"Tai buvo geros rungtynės, momentais solidžiai atrodėme gynyboje, apie ką mums buvo akcentuota prieš rungtynes. Mes atrodėme tikrai gerai, ypač gerai žaidėme kai varžovai dvigubindavo gynybą. Laiku atlikdavome perdavimus ir galėjome pelnyti lengvus taškus. Tai ir buvo raktas į pergalę", – sakė E. Ulanovas.

Kanados rinktinė nuo pat mačo pradžios didelį dėmesį skyrė Lietuvos rinktinės aukštaūgiams Domantui Saboniui ir Jonui Valančiūnui. Dėl to atsirado daugiau erdvės kitiems žaidėjams.

"Tai yra labai svarbu, ypač artėjančioms rungtynėms. Mes turime du stiprius aukštaūgius ir koncentruojamės ties jais, ypač kai jie žaidžia kartu, bet jie dažnai susilaukia kietos gynybos, todėl kiti žaidėjai turi būti tinkamai pasiruošę. Ypač tie, kurie pakyla nuo suolo ir įneša daug energijos. Kiekvienos rungtynės yra skirtingos ir kitose gali sublizgėti vis kitas žaidėjas", – kalbėjo E. Ulanovas.

Kitas rungtynes lietuviai dėl pirmosios vietos grupėje žais su Australijos rinktine. Šiai komandai atstovauja su Kauno "Žalgiriu" sutartį sudaręs Jockas Landale'as.

"Kitose rungtynėse jis bus mano varžovas. Abu turime savo charakterius. Jis žais už savo šalį, o aš už savo. Tokioje stadijoje nėra draugysčių, bet žinoma, kad mes puikiai sutarsime ateinančiame sezone", – pabrėžė E. Ulanovas.