D. Adomaitis: į aikštę įžengėme netinkamai nusiteikę

krepsinionamai.lt nuotr.
Krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.
Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato trečiojo turo rungtynėse H grupėje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 2:19) nusileido Australijos komandai ir patyrė pirmąją nesėkmę.
Pasak mūsų šalies nacionalinės komandos vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio, nesėkmę nulėmė netinkamas nusiteikimas ir klaidos gynyboje.


"Išėjome į aikštę netinkamai nusiteikę ir varžovams buvo labai lengva. Akcentavome, kad turime žaisti taip, lyg šis mačas būtų finalas. 27 taškai per pirmą kėlinį, ypač kai taškus susitikimo pradžioje pelnė labai paprastai, buvo būtent tie aspektai, kuriems varžovų žaidime norėjome užkirsti kelią. Pirmojoje rungtynių pusėje atkovojome tik vieną kamuolį puolime. Mūsų komanda, su mūsų sugebėjimais – tai nepriimtina. Tai ne mūsų žaidimas. Antroje rungtynių pusėje mano vaikinai atliko didžiulį darbą. Žaidėme žaidimą, kokį norime demonstruoti ir antrame etape, – spaudos konferencijoje kalbėjo strategas. – Neturėjome didesnių problemų puolime, kam ruošėmės, tą ir įvykdėme. Pralaimėjimą nulėmė ne puolimas. Šiose rungtynėse svarbiausia buvo gynyba, o ji buvo netinkama. Žinojome, kad Matthew Dellavedova ir Patty Millsas pridarys problemų. Rungtynių pabaigoje, buvo skausminga, kai negalėjome tinkamai pradėti atakos, praradome kamuolius. Varžovai žaidė kietai ir teisėjai tą leido. Tai labiau tiko varžovams".

"Australija – stipri komanda, viena stipriausių čempionate. Stebiu Australijos sistemą ir man daro didžiulį įspūdį, ką jie pasiekė per pastaruosius 10–15 metų. Visoje sistemoje – nuo jaunimo iki nacionalinės rinktinės. Juos sunkus nugalėti", – pagyrimų varžovams negailėjo D. Adomaitis.

"Nieko nebegalime padaryti dėl šio pralaimėjimo, turime pasimokyti iš savo klaidų. Manau, kad nesėkmė padės mums užsivesti. Kitos rungtynės mums bus finalas ir turime joms būti pasiruošę nuo pat pirmos sekundės", – dėl nesėkmės apgailestavo Lietuvos rinktinės žaidėjas Domantas Sabonis.

Australijos rinktinės vyriausiasis treneris Andrejus Lemanis teigė tikėjęsis kietos kovos bei džiaugėsi, kad jo auklėtiniai į antrąjį etapą žengs su geriausiu įmanomu rezultatu.

"Tai buvo puikios rungtynės tarp dviejų stiprių komandų. Žinojome, kad bus sunku. Didžiuojamės savo žaidėjais, kad jiems pavyko išlikti komanda, kai buvo sunku, ir prisikasti iki pergalės. Mano asistentai atliko didžiulį darbą, rinkdami informaciją apie varžovus ir sudarydami žaidimo planą, o žaidėjai atliko puikų darbą tą planą įgyvendindami. Varžovai pataikė tik keturis tritaškius ir tai stipriai prisidėjo prie mūsų pergalės. Puolime jie taip pat atkovojo tik devynis kamuolius. Žinojome, kad rungtynės bus sunkios ir ši patirtis mums bus labai naudinga antrame etape", – kalbėjo A. Lemanis.

Lietuviai ir australai jau buvo užsitikrinę vietas antrajame etape. Australija (3 pergalės/0 pralaimėjimų) H grupėje užėmė pirmąją vietą, o Lietuva (2/1) – antrąją. Lietuvių ir australų varžovėmis antrajame etape bus G grupės ekipos – Prancūzija ir Dominikos respublika.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.