Žydinčiame Burbiškio dvare skambėjo spalvinga muzika

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Koncertas „Pavasario muzikos spalvos“ sulaukė itin daug klausytojų.
Sekmadienį Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro parke (Radviliškio r.) koncertą „Pavasario muzikos spalvos“ dovanojo Šiaulių pučiamųjų orkestras ir solistas Liudas Mikalauskas.

Energingos ir įkvepiančios pučiamųjų instrumentų melodijos bei charizmatiškasis bosas L. Mikalauskas sulaukė itin šilto gausios publikos sutikimo ir palaikymo. Artistiškumu apdovanotas operos solistas koncerte žaismingai bendravo su klausytojais, sukurdamas pavasariško džiugesio ir muzikos spalvų pripildytą renginio nuotaiką.

Šiaulių pučiamųjų orkestrui (meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis, dirigentas – Gediminas Brūzga) šie metai ypatingi: orkestras mini 55-ąjį jubiliejų. Koncerto laikas irgi buvo ypatingas – žydint nesuskaičiuojamai daugybei tulpių.

Savaitgalį Burbiškio dvaro lankytojai galėjo ne tik grožėtis gėlynais, mėgautis profesionalių atlikėjų koncertu, bet ir apžiūrėti Klemento Sakalausko veikiančių senoviškų muzikinių gramofonų ir muzikinių dėžučių parodą, susipažinti su jų istorija, išgirsti dvaro erdvę užliejančią senąją muziką.

Planuojama, kad tulpės žydės dar visą gegužę, tad Burbiškio dvaro istorijos muziejus pailgino darbo laiką: iki gegužės 25 dienos antradienį–sekmadienį dirbs nuo 9 iki 20 valandos, pirmadienį – nuo 9 iki 18 valandos.

Koncertas „Pavasario muzikos spalvos“ – projekto „Dvarų pramogos“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Kitas projekto renginys vyks liepą – Burbiškio dvare koncertuos grupė „The Ditties“.