Naujausios
Ačiū
"Net nežinau, kokiais žodžiais reikėtų dėkoti žmonėms, kurie nebuvo abejingi, kai mūsų šeimai reikėjo pagalbos, nebūtinai materialios, bet ir psichologinės", – sako L. Ščiavinskas.
Šiuo metu šeimos bute Šilėnuose, Ateities gatvėje, jau atliekami paskutiniai darbai – liko pakabinti lubas, atlikti baigiamuosius sienų apdailos darbus. Kad paskutiniams darbams šiek tiek prisidurtų, šiuo metu Laisvydas išvykęs užsidirbti į Švediją.
Didelę dalį sudegusio buto remonto darbų nuveikė pats šeimininkas – jis patyręs statybininkas. Ne mažesnė dalis teko ir šeimos draugams Sauliui, Donatui, kitiems. Vyrai dirbo neskaičiuodami valandų.
Vis tik didžiausią nustebimą Laisvydui iki šiol kelia elgesys tų žmonių, kurių jis nė nepažinojo, bet po nelaimės jie skambino, klausinėjo, kokios pagalbos reikėtų, kokių daiktų, medžiagų, siūlė finansinę paramą.
"Tie žmonės kaip stebuklas. Pamažu nelaimė ima užsimiršti, o jausmo, kokį teko pajusti, kai paskambinę svetimi žmonės siūlo pagalbą, tiesiog neįmanoma pamiršti", – sako vyras.
Jis prisimena, kaip viena geradarė pranešė nedaug galinti prisidėti, tik kokiu euru, bet ir tas euras, vylėsi ji, gal pravers.
"Tas euras – aukso vertės. Ir ne todėl, kad tai pinigas, o todėl, kad tai yra neįkainojama aukojimo pamoka", – teigia L. Ščiavinskas.
Geri žmonės šeimą parėmė ne tik pinigais, atsirado siūlančių statybines medžiagas, baldus, kitus reikalingus daiktus. Vienas vyras, profesionalus elektrikas, pasisiūlė apžiūrėti butą, davė daug naudingų patarimų. Maža to, tas meistras pasisiūlė atlikti elektros darbus – nemokamai.
Laisvydas dėkoja ir vietos gyventojams – už jų paaukotus pinigus šeimai pavyko atlikti daug reikalingų darbų.
"Tai, kas padaryta – padaryta gerų žmonių, kas nupirkta – aukotojų pinigais. Nežinau, kokiais žodžiais visiems reikėtų padėkoti, – sako sudegusio buto šeimininkas. – Neįsivaizduoju, kaip be žmonių gerumo reikėtų atsistoti".
Įsigijo naują augintinį
Gaisras Laisvydo ir Alionos Ščiavinskų bei dviejų jų sūnų butą nusiaubė šių metų birželio 17-osios popietę. Po gaisro, kurį, kaip patvirtinta, sukėlė kambaryje stovėjusi garso kolonėlė, šeima liko kaip stovi: be namų, be asmeninių daiktų ir be ramybės. Laikinai prisiglaudė pas Laisvydo mamą Meškuičiuose.
Jau po dienos bute prasidėjo tvarkymo darbai – viskas, ką jauna šeima turėjo, buvo virtę šiukšlėmis – viską teko išmesti.
Mesti teko ir tai, kas remontuoti baigiamame bute gaisro gesinimo metu permirko vandeniu arba dvokė dūmais. Taip suremontuoti baigiamos virtuvės sienos vėl liko plikos.
Nuodėgulių krūva virtusias patalpas valė kartu su šeimos artimaisiais, kaimynais, kolegomis, ištikimiausiais draugais.
O nepažįstamų žmonių pagalbos tvarkinga šeima sulaukė, kai jos viešai per socialinį tinklą paprašė kaimynė Inga. Žmonių reakcija buvo žaibinė.
Tuojau po nelaimės L. Ščiavinskas "Šiaulių kraštui" teigė negalintis susitaikyti su didžiausia netektimi – gaisre užduso abu šeimos augintiniai, šarpėjų veislės šunys.
Laisvydo žmonai Alionai augintinių netektis taip pat buvo itin skaudi. Moteris apsisprendė įsigyti šuniuką. Pavadino jį vieno iš žuvusių augintinių vardu – Aira.
"Žmonės sako, kad negalima žuvusio šuns vardą suteikti naujam augintiniui, bet mums tai svarbu", – sakė L. Ščiavinskas.
Šunys nebesulaukė
Šiauliuose, Zoknių mikrorajono statybose gaisro dieną dirbęs L. Ščiavinskas kaimyno skambučio sulaukė birželio 17 popietę. Buvo pusvalandis po trijų. Informacija pribloškė: pro vaikų kambario langą lenda liepsnos liežuviai.
Kol parvažiavo į Šilėnus, bute jau dirbo ugniagesiai. Kažkuris įsakė neverti laiptinės durų, kad nešoktų ugnis. Nepaklausė. Liepsna nešoko, bet pribloškė kitkas: prie durų, greta vienas kito, gulėjo abu šeimos numylėtiniai šunys.
Pastangos atgaivinti neapdegusius, bet nuo dūmų vos gyvus keturkojus nedavė rezultato.
Svarbiausias dalykas, kuris Laisvydą ir Alioną nelaimės akimirką ramino – kad visi žmonės gyvi.
"Viską įmanoma uždirbti, svarbiausia, kad ugnis nepasiglemžė žmogaus gyvybės", – sako jaunas vyras.
Tie žmonės kaip koks stebuklas.