Vietoje vaistinių patalpų nuomos – teismų maratonai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Centro poliklinikoje patalpos, kurioje veikė vaistinė, jau pusmetį stovi tuščios.
Šiaulių centro poliklinikoje ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre vaistinėms skirtos patalpos vis dar stovi tuščios.

Abiejose vaistinėse nuomos konkursus buvo laimėjusi „Nemuno vaistinė“ ir įrengusi ten „Camelia“ vaistines.

Dar 2018 metais Savivaldybė pareikalavo Dainų gydymo įstaigos atlaisvinti patalpas ir paskelbė ten nuomos konkursą. Jį laimėjusi „Nemuno vaistinė“ įsipareigojo mokėti nuomos mokestį – 147 eurus už vieną kvadratą per mėnesį.

Su skandalais iškrausčiusi daugiau nei dešimtmetį vaistinės patalpas Centro poliklinikoje nuomojusią „Valerijono“ vaistinę, 2020 metų sausio 27 dieną Savivaldybės administracija pasirašė nuomos sutartį su naują konkursą laimėjusia „Nemuno vaistine“. Įmonė už kvadratinį patalpų metrą įsipareigojo mokėti po 272 eurus per mėnesį. Tai buvo neregėti Šiauliams nuomos įkainiai.

Tačiau rugsėjį įmonė kreipėsi į miesto Savivaldybę, prašydama atleisti nuo nuomos mokesčio dėl pandemijos metu apriboto gyventojų lankymosi poliklinikoje. Savivaldybės Taryba priėmė sprendimą atleisti nuomininką nuo mokesčio daugiau nei pusmečiui – iki kovo pabaigos.

Tik jau sausio 7 dieną „Nemuno vaistinė“ Šiaulių miesto savivaldybei pateikė raštą, kuriame nurodė, kad šalyje paskelbus karantiną, vykdant vaistinės veiklą žymiai sumažėjo apyvarta, veikla tapo nuostolinga, todėl paprašė anksčiau termino nutraukti abi nuomos sutartis. Nuo sausio pabaigos vaistinių patalpos abiejose gydymo įstaigose stovi tuščios.

Gegužę Taryba nusprendė skelbti naują nuomos konkursą su pradine 70 eurų už kvadratinį metrą nuomos kaina. Patalpas ketinta išnuomoti 5 metams.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Ija Jencienė informavo, kad konkursas buvo nutrauktas, nes konkurso sąlygos buvo apskųstos teismui. Nors konkurso organizatoriai negavo nė vienos pretenzijos, teismui skųstas Tarybos sprendimas, kuriame nurodyta, kad patalpos nuomojamos būtent vaistinės veiklai.

Tada buvo nuspręsta neatidaryti vokų su pasiūlymais ir konkursą nutraukti.

„Kadangi nėra tokios teismų praktikos, mūsų teisininkai rekomendavo neskubėti skelbti naujo konkurso, kol nebus priimtas teismo sprendimas“, – sakė I. Jencienė.

Ji informavo, kad vienų patalpų nuomai buvo gavę du pasiūlymus, kitų – penkis.

Tai ne vienintelis teismo procesas, inicijuotas dėl vaistinės patalpų nuomos Centro poliklinikoje. Praėjusiais metais nuomos konkurse dalyvavusios, tačiau jo nelaimėjusios „Apotechos vaistinės“ vadovas bandė įtikinti Tarybos narius, kad jie negali atleisti „Nemuno vaistinės“ nuo nuomos mokesčio, nes iškraipo rinką, o vaistinės gali sėkmingai dirbti ir pandemijos metu. Politikams šių argumentų neišgirdus, „Apotechos vaistinė“ kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti Tarybos sprendimą. I. Jencienė aiškino, kad savivaldybė pirmos instancijos teismą laimėjo, tačiau jo sprendimas apskųstas apeliacine tvarka.