Šiaulių poliklinikose – tos pačios vaistinės, tik „už pigiau“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Į beveik metus tuščias stovėjusias Centro poliklinikos vaistinės patalpas sugrįžo „Camelia“ vaistinė, tik patalpų nuoma – 4 kartus pigesnė.
Prieš kelerius metus Šiaulių miesto savivaldybė spaudos konferencijose didžiavosi, išnuomojusi dideliais įkainiais Centro poliklinikos ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vaistinių patalpas. Praėjusių metų sausį abi vaistinės ištuštėjo, nuomininkas pasitraukė. Lapkritį Savivaldybė šias patalpas išnuomojo ir vėl. Tik šį kartą tyliai. Abiejose gydymo įstaigose ir vėl įsikūrė tas pats vaistinių tinklas. Tik už gerokai mažesnę kainą.

Dar 2018 metais „Nemuno vaistinė“ laimėjo patalpų nuomos konkursą ir Dainų PSPC atidarė „Camelia“ vaistinę. Už vieną kvadratinį metrą įmonė įsipareigojo mokėti 147 eurus, o patalpų plotas – beveik 36 metrai.

2020 metų sausį į Centro polikliniką atėjo ta pati įmonė ir 60 kvadratinių metrų patalpoje atidarė „Camelia“ vaistinę. Konkursą įmonė laimėjo su 272 eurais už kvadratinį metrą nuomos įkainiu.

Tačiau ilgai „Nemuno vaistinė“ miesto valdžios nedžiugino. Jau vasarą pradėjo prašyti atleisti nuo nuomos mokesčio, o 2021 metų sausį nuomos sutartis nutraukė ir iš gydymo įstaigų pasitraukė. Iki pat lapkričio abi vaistinių patalpos stovėjo tuščios. Vienas nuomos konkursas neįvyko, tačiau antrame Savivaldybei pavyko išnuomoti vaistines. To paties tinklo vaistinėms, tik jau už kitą kainą.

Abu nuomos konkursus laimėjo UAB „Sirupio vaistinė“, kuri ir vėl ten atidarė „Camelia“ vaistines. Tik Centro poliklinikoje už kvadratinį metrą moka po 71,82 euro, o Dainų PSPC – po 81,56 euro.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas socialiniuose tinkluose anksčiau siūlė sveikatos ministrui Arūnui Dulkiui pasimokyti iš Šiaulių, kaip pelningai išnuomoti vaistines. Dabar nebesiūlo.