Šiaulių „valstiečių“ lyderiu tapo V. Simulik

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Valerijus Simulik, naujasis LŽVS miesto skyriaus pirmininkas, nuo skyriaus keliamas ir kandidatu į Šiaulių miesto merus.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Šiaulių skyrius ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime išsirinko naują vadovą – Valerijų Simulik. Jis nuo skyriaus iškeltas ir „valstiečių“ kandidatu į Šiaulių merus, šį skyriaus sprendimą dar turi patvirtinti partijos taryba.

V. Simulik skyriaus pirmininko poste pakeitė Egidijų Elijošių, Šiaulių miesto vicemerą. E. Elijošius dėl dar vienos kadencijos vadovauti skyriui varžėsi su V. Simulik, bet nelaimėjo. Už naująjį pirmininką balsavo absoliuti dauguma susirinkimo dalyvių. V. Simulik sulaukė 97 palaikymo balsų iš 121-o susirinkime dalyvavusio nario, E. Elijošių palaikė 3 nariai.

E. Elijošius su V. Simulik varžėsi ir dėl kandidatavimo į Šiaulių merus, bet sulaukė tik 4 palaikymo balsų. Už V. Simulik kandidatūrą balsavo 100 narių.

Skyriaus pirmininko pavaduotoju išrinktas Denis Michalenko, Šiaulių miesto tarybos narys. Išrinkta skyriaus valdyba iš 13 narių. Į ją įeina ir E. Elijošius, miesto Tarybos narys Juozas Pabrėža, istorikas profesorius Arūnas Gumuliauskas.

Skyriuje iš viso yra 232 nariai. Prieš porą metų V. Simulik vadovaujamo visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ 180 narių įstojo į LVŽS, tapo partijos Šiaulių miesto skyriaus nariais.

V. Simulik, buvęs ilgametis Seimo narys, šiuo metu dirba Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriumi.

Šiaulių miesto taryboje LVŽS frakcija šiuo metu turi 6 narius, iš jų trys nariai anksčiau priklausė frakcijai „Už Šiaulius“. Ši frakcija po rinkimų buvo opozicijoje ir tik neseniai susijungė su „valstiečiais“ į bendrą frakciją.

Susijusios naujienos