Šventes prarijo gaisras

Šeimos nuotr.
Gruodžio 7-ąją Šiauliuose, Smilgų gatvėje, užgesintas viską suniokojęs gaisras.
Šiauliečiai Jovita ir Alfonsas Songailos didžiąsias šių metų šventes sutiks be namų – Šiauliuose, Smilgų gatvėje, stovėjusį judviejų namą ir viską, kas jame buvo, sunaikino ugnis. Gaisras nepasigailėjo netgi šeimos augintinio šunelio Tobio – kambaryje užspeistas gyvūnas užduso. Žmonės po truputį bando reabilituotis po nelaimės ir nedrąsiai tariasi, kaip pradėti gyvenimą iš naujo.

Tik akimirka

Gruodžio 11 dieną ponia Jovita minės 65-ąjį gimtadienį. Jos sutuoktinis Alfonsas gruodžio 3-ąją atšventė 69-ąjį.

Viską, ką abu kūrė daugelį metų, suniokojo per keletą valandų. Suniokojo taip, kad tenka glaustis pas gimines.

Ugnis name įsiplieskė gruodžio 7-osios popietę, prieš pat 13 valandą. J. Songailienė tuo metu buvo darbe, o jos sutuoktinis Alfonsas lauke darbavosi prie ūkio pastato.

Staiga vyras pamatė pro lauko duris besiveržiančius dūmus, puolė į vidų. Ugniai, matyt, tik to ir trūko: ji visa jėga šoko į priekį, užimdama įėjimą į kambarį, kuriame gulėjo kraunamas telefonas.

Išbėgęs į gatvę, vyras ėmė šauktis pagalbos, prašė kuo greičiau kviesti ugniagesius. Jiems paskambino kaimyniniame name gyvenanti Jovitos sesuo ir kaimynė.

Ta pati sesuo apie nelaimę pranešė iš „Žemdirbių turgaus“ bare besidarbuojančiai J. Songailienei.

Parvykusiai į namus ir gaisrą išvydusiai moteriai prireikė medikų pagalbos. Tada jau degė viskas, nuo karščio buvo susproginėję langų stiklai, sukritusi dalis stogo.

Ugniagesiai numalšino ugnį, viską užliedami stipria vandens srovę.

Nakčiai abu sutuoktiniai ir kartu su jais gyvenantis 34-erių sūnus prisiglaudė pas artimuosius. Čia glaudžiasi iki šiol. Mintis, kad tokiame amžiuje liko be namų, vis dar klaiki.

Priežastis – elektra

Po gaisro užėję į 1995 metais įsigytą namą, kurį pastaraisiais metais rekonstravo – pakeitė stogą, tęsė sienų apšiltinimo, kitus reikalingus darbus, šiauliečiai sunkiai tvardė emocijas: sudegė viskas, kas buvo koridoriuje, virtuvėje, vonioje. Ugnis smarkiai suniokojo namų svetainę. Nepalietė tik kambaryje tuo metu miegojusio ir išeiti iš patalpos nebespėjusio 12 metų keturkojo Tobio kūno...

Namų miegamasis aprūko nuo apačios iki viršaus, nuo karščio išsilydė lubos – ko nesunaikino ugnis, suniokojo dūmai ir vanduo, kuris, atšalus orams, sutuoktinių namą pavertė lyg ledo arena.

Džiaugiasi nors tuo, kad nesudegė dokumentai. Tiesa, vieno dokumento vis tik pasigedo – leidimo renovuoti namą. Po viską suniokojusio gaisro pastarasis popierius vis tiek neteko galios...

Apžiūrėję gaisravietę, tyrėjai patvirtino, kad gaisro priežastis – gedimas elektros instaliacijoje, o židinys – namų koridoriuje, greičiausiai rozetėje. Sutuoktiniams tai kelia nuostabą – prieš nepilną dešimtmetį senieji laidai ir visa reikalinga elektros įranga name buvo atnaujinta.

Jaučia dėkingumą

Prieš kelias dienas su pagalbos J. ir A. Songailoms prašymu į žmones socialiniais tinklais kreipėsi jų giminaitė.

Po šio kreipimosi, pasak J. Songailienės, atsirado pulkas geradarių, kurie suskubo į pagalbą.

„Gausybė gerų žmonių, žmonės tikrai labai jautriai reaguoja“, – sako moteris.

Moters teigimu, abu su vyru po truputį atsigauna po išgyventos nelaimės, nors žaizda tebėra labai gili.

Šiuo metu šiauliečių sūnus su draugu jau valo namą nuo nuodėgulių.

Šeima dėkinga pažįstamiems ir nepažįstamiems žmonėms, kurie nepagaili kad ir menkučio pinigėlio nelaimėje, euras prie euro – viltis greičiau sugrįžti į namus.

Geros valios žmonės kviečiami prisidėti nelaimėje likus be namų. Sutuoktiniai kiekvienam labai dėkingi už palaikymą ir pagalbą.

Jovita Songailienė

LT397180000466724298 Šiaulių bankas

Paskirtis: Parama