Sukonstravo elektra varomus triračius

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr.
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai su dėstytoju ėmėsi konstruoti elektra varomus triračius dviračius.
Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) studentai su dėstytoju ėmėsi konstruoti elektra varomus triračius.

Naujas studentų projektas – elektros variklį turintis „DRIFT TRIKE“.

„Mes paprastą dviratį modifikavome – perdarėme į elektra varomą drifto dviratį. Įmontuotas 48 voltų 1 000 vatų „BLDC“ elektros variklis ir 51,8 voltų 10,4 Ah ličio jonų akumuliatorių baterija“, – idėją pristato ŠVK Transporto inžinerijos katedros dėstytojas Tomas Kalinauskis.

Sukonstruotas transporto priemones galės išbandyti studentai ir moksleiviai. Tikimasi, kad tai bus ne tik pramoga – studentai su dėstytoju svajoja ir apie „DRIFT TRIKE“ varžybas.

Kūrybinė šio projekto komanda – Autotransporto elektronikos programos studentai Laimonas Ežerskis ir Ernestas Urbietis, vadovaujami ir padedami dėstytojo T. Kalinauskio. Elektra varomi triračiai dviračiai – šių studentų baigiamasis projektas.

Pristatydami projektą studentai prisiminė, kad konstruodami buvo atvirkščiai įmontavę ratą, todėl šis sukosi ne pirmyn, o atgal. Konstruojant, bandant triračius būta nemažai gerų emocijų, o dabar jau galima džiaugtis galutiniu rezultatu.

Kūrybinė komanda sako, kad sunkiausia buvo neturint jokio brėžinio pavyzdžio – tik vaizduotėje – kurti ir konstruoti transporto priemonę.

Tai – jau ne pirmas projektas, kuriuo nustebina Transporto inžinerijos katedros studentai. Pernai Autotransporto elektronikos studijų programos trečiakursiai, dėstytojui padedant, sukūrė keturratį elektra varomą dviratį. 2019 metais grupė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų absolventų pristatė pačių sukonstruotą elektrinį motorolerį.

Vienas iš įspūdingiausių 2018 metų baigiamųjų projektų – elektrinis pramoginis kartingas. Jį kūrė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentai. 2017 metų birželio mėnesį tų pačių studijų programų absolventai pristatė sportinį automobilį.