Jaunimas dalijosi idėjomis Šiaulių miestui

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr.
Jaunimas diskutavo, ko reikia Šiauliams, kad jauni žmonės puikiai jaustųsi ir norėtų čia gyventi, mokytis ir dirbti.
Baigėsi Šiaulių valstybinės kolegijos vykdytas projektas „Šiauliai – jaunimo miestas“. Kaip ir kiek jaunimas gali prisidėti prie miesto patrauklumo didinimo? Kaip pažinti jaunimą ir jo poreikius šiuolaikinėje visuomenėje, patraukliai pateikti miestą, kad jauni žmonės norėtų čia pasilikti? Tai bandė išsiaiškinti Šiaulių valstybinė kolegija.

Pirmiausia buvo atliktas tyrimas, jo metu apklausti jauni žmonės – tiek mieste gyvenantys, studijuojantys, dirbantys, tiek atvykstantys į Šiaulius. Tyrime dalyvavo beveik tūkstantis respondentų.

Lapkričio 23 ir 30 dienomis vyko diskusijos su jaunimo organizacijų, laisvalaikio organizavimo srities atstovais. Kalbėta apie jaunų žmonių pamėgtas vietas Šiauliuose, jaunimo organizacijų siūlomas veiklas, jaunimui aktualius dalykus ir visa kita, kas galėtų prisidėti prie patrauklesnio miesto įvaizdžio stiprinimo.

Gruodžio 7–8 dienomis vyko studentų ir gimnazistų hakatonas, jame dalyvavo Šiaulių miesto gimnazistai ir studentai. Dvi dienas penkios komandos, sudarytos iš entuziastingų, kūrybingų, atsakingų gimnazistų ir studentų, ginčijosi, ieškojo įvairiausių Šiaulių patrauklumo jaunimui aspektų, kad jaunimas puikiai jaustųsi Šiauliuose ir norėtų čia gyventi, mokytis ir dirbti.

Gruodžio 15 dieną Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko baigiamasis projekto renginys-forumas „Šiauliai – jaunimo miestas“, renginys buvo transliuojamas tiesiogiai ir nuotoliniu būdu.

Moksleiviai ir studentai pristatė idėjų, kaip pagyvinti miesto gyvenimą, papasakojo, apie kokius pokyčius mieste svajoja, kokį miestą norėtų matyti po kelerių metų.