Su „Šiaulių vandenų“ vadovu atsisveikina, bet naujo dar nerado

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Baigėsi ilgamečio Savivaldybės bendrovės „Šiaulių vandenys“ generalinio direktoriaus Jono Matkevičiaus vadovavimo kadencija.
Gegužės 24-ąją baigėsi UAB „Šiaulių vandenys“ ilgamečio vadovo Jono Matkevičiaus vadovavimo kadencija. Apie 40 metų įmonėje išdirbęs J. Matkevičius generaliniu direktoriumi buvo paskirtas 2007 metais. Kiek vėliau buvo įvestos Savivaldybės įmonių vadovų darbo 5-erių metų kadencijos.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė priminė, kad vadovas savo pareigose gali dirbti ne daugiau nei 2 kadencijas, tai yra 10 metų. „Šiaulių vandenų“ vadovas baigė abi savo kadencijas. Anot vedėjos, šiais metais daugiau bendrovių vadovų, baigiančių savo kadenciją, nenusimato.

Paskutinę „Šiaulių vandenų“ generalinio direktoriaus darbo dieną jį aplankė Savivaldybės vadovai, įteikė mero padėką.

Buvo pabrėžtas J. Matkevičiaus profesionalumas, atliktas didelis darbas, tobulinant miesto vandentvarkos infrastruktūrą.

J. Matkevičius dar kurį laiką laikinai eis generalinio direktoriaus pareigas, kol konkurso būdu bus priimtas naujas vadovas.

Konkursas naujam „Šiaulių vandenų“ generaliniam direktoriui rinkti buvo paskelbtas balandžio pabaigoje, dokumentų laukta iki gegužės 13-osios. A. Petkuvienė informavo, kad konkursas neįvyko, nes nebuvo gauta nė vienos paraiškos. Skelbimas artimiausiu metu bus atnaujintas.

Pretendentų į įmonės vadovo pareigas atrankos metu vertinamas pokalbis ir veiklos programa. Reikalavimai kandidatams gana aukšti. Reikalaujama turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu socialinių mokslų studijų srities teisės, ekonomikos krypties, technologijos mokslų studijų srities aplinkos inžinerijos krypties arba jam prilygintą išsilavinimą. Taip pat privaloma turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo vandentvarkos srityje patirtį per paskutinius 10 metų ir didelės apimties (ne mažiau kaip 3 milijonų eurų vertės) projektų valdymo patirties vandentvarkos srityje.