Sinoptikai: Europos laukia neįprastai šilta žiema

Metams baigiantis Europoje galimi šaltesni nei įprasta orai, bet žiema apskritai, tikėtina, bus šiltesnė nei vidutiniškai, ketvirtadienį sakė žemyno ilgalaikių prognozių sinoptikė.

Šią žiemą temperatūra bus itin svarbi namų savininkams, nerimaujantiems dėl rekordiškai brangių būsto šildymo išlaidų, ir Europos politikos formuotojams, siekiantiems išvengti energijos normavimo Rusijai mažinant dujų tiekimą.

„Numatome žiemą, šiltesnę nei įprastai“, – sakė Carlo Buontempo, Koperniko klimato kaitos tarnybos, rengiančios sezonines prognozes Europos vidutinio nuotolio orų prognozių centrui (ECMWF), direktorius.

„Nepaisant to, vis dar yra didelė bloko situacijos tikimybė, dėl kurios Europoje gali būti žema temperatūra ir pūsti silpnas vėjas“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP, tarnybai šį mėnesį atnaujinus savo prognozes. Pagal vadinamąjį blokavimo modelį žiemą gali įsivyrauti stabilus, dažnai be vėjo oras ir žema temperatūra. „Tai labiau tikėtina lapkritį, bet dabar atrodo, kad gruodį laukia šalčiai“, – sakė C. Buontempo.

Tikimasi, kad žiema Europoje bus šiltesnė nei įprastai dėl pasaulinio orų reiškinio „La Nina“, susijusio su vėstančia paviršiaus temperatūra centrinėje ir rytinėje Ramiojo vandenyno pusiaujo dalyje. „Žinome, kad „La Ninos“ metais antroji žiemos pusė Europoje pasižymi šitais ir drėgnais vakarų vėjais“, – sakė C. Buontempo.