Šiaulių miesto savivaldybė skolinsis per 3 milijonus eurų

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.
Šiaulių miesto savivaldybė ketina iš bankų skolintis 3,167 milijono eurų. Pinigai reikalingi investicijų projektams finansuoti.


300 tūkstančių bus skiriama Vilniaus gatvės pėsčiųjų pėsčiųjų bulvaro ir amfiteatro rekonstrukcijai.
Beveik milijonas skolintų lėšų bus panaudotas viešųjų erdvių ir gyvenamosios aplinkos gerinimo teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P. Višinskio gatve ir Dubijos gatve projektui įgyvendinti.

Šiaulių miesto centrinio ir Didždvario parkų bei jų prieigų sutvarkymui atiteks 800 tūkstančių, o Aušros alėjos tarp Žemaitės ir Varpo gatvių viešųjų pastatų ir viešųjų erdvių rekonstrukcijai – 400 tūkstančių.
 Savivaldybė stokoja lėšų Šiaulių oro uosto infrastruktūros plėtrai, dėl kurios yra įsipareigojusi privačiam investuotojui. 700 tūkstančių eurų bus panaudota šiems tikslams.

Strateginio planavimo ir finansų skyriaus patarėja Irena Paliulytė miesto Tarybai, kuri priims sprendimą dėl paskolos, aiškino, kad 2020 metais planuojama įgyvendinti investicinių projektų už beveik 23 milijonus eurų iš Savivaldybės biudžeto. Kad prasidėtų investicinių projektų darbų apmokėjimas biudžeto lėšų nepakanka, todėl reikalinga paskola.

Paskolą planuojama imti 5 metų laikotarpiui, ji bus grąžinama iš biudžeto kiekvienais metais lygiomis dalimis. Jei investicijų projektams vykdyti lėšų reikės mažiau, iš banko bus imama mažesnė paskola.
Šiaulių miesto savivaldybės paskolos 2019 metų gruodžio 31 dieną sudarė 8,665 milijono eurų.