Kaip gauti paskolą internetu ir ką reikėtų žinoti? Optimalūs patarimai ir sprendimai

Norint pasiskolinti santykinai nedidelę sumą (pavyzdžiui, iki 5 tūkst. eurų) automobiliui įsigyti, kosmetiniam buto remontui, kelionei ar bet kokioms kitoms reikmėms tikriausiai daugelio nesužavėtų mintis važinėti po skirtingų kreditorių biurus ir prašyti paskolos susitikimų metu. Tad taupantiems laiką ir norintiems pasiskolinti vos per kelias dienas palankiausia rinktis paskolas internetu. Ką apie jas svarbu žinoti, apie ką pagalvoti prieš imant paskolą ir kaip vyksta visas procesas?

Ką svarbu apgalvoti prieš skolinantis?

Kiek pinigų reikės? Tyrimų duomenimis, maždaug kas penktas paskolos gavėjas (18 proc. asmenų) pasiskolino daugiau pinigų, nei iš tiesų reikėjo. Nepamirškite, kad su priskaičiuotomis palūkanomis teks grąžinti gerokai didesnę sumą.

Per kiek laiko galėsite grąžinti paskolą? Gerai pagalvokite, kokiam laikotarpiui norėsite skolintis. Viena vertus, visi nori paskolą grąžinti greičiau, nes teks sumokėti ir mažiau palūkanų. Kita vertus, jei asmuo gauna vidutines pajamas, o paskolos mėnesio įmokos siekia 300–400 eurų, paskola gali stipriai apriboti galimybes ir finansinę laisvę.

Dar vienas labai svarbus patarimas – atkreipkite dėmesį ir į papildomus mokesčius, kuriuos taiko paskolų bendrovės. Papildomai gali kainuoti paskolos sutarties sudarymas, gali tekti mokėti už sutarties administravimą per visą laikotarpį ir kt.

Neskubėkite pasirinkti: jeigu kiekvieną mėnesį gaunate nuolatines pajamas ir neturėjote skolų ar pradelstų mokėjimų, vadinasi, esate mokus klientas ir paskolą jums suteiks daugelis kreditorių. Tad visų pirma pasinaudokite paskolų skaičiuoklėmis: jos atskleis, kad kreditorių pasiūlymai anaiptol nėra vienodi. Verta pasidairyti ir po paskolų palyginimo platformas: jos atskleis, kad, pavyzdžiui, palūkanų norma gali būti vos nuo 7 iki net 75 proc.!

Ar pasigilinote į visas paskolos sutarties sąlygas? Labai dažnai skubėdami paskolų gavėjai neskiria dėmesio sutarčiai paanalizuoti. Svarbiausi punktai paskolos sutartyje – kredito terminas, palūkanos, BVKKMN, mėnesio įmokų dydis. Tačiau dar labai svarbu pasigilinti į visus „kas būtų, jeigu...“, t. y. ar reikės mokėti papildomai norint grąžinti paskolą anksčiau, ar bus galimybė atidėti įmokas, kas nutiks pradelsus mokėjimą – ar palūkanos pakis, o gal numatytos kažkokios sankcijos ar net baudos?

Paskolos internetu: kaip viskas vyksta jau išsirinkus bendrovę?

Registracija kreditoriaus svetainėje. Kai jau pasirinksite paskolų bendrovę, reikės užsiregistruoti sistemoje, iš asmeninės sąskaitos pervedant 0,01 Eur. Tokiu būdu patvirtinate banko sąskaitą, į kurią paskolų bendrovė galės pervesti jums skolinamą sumą.

Po to reikia pateikti paskolos paraišką (prašymą). Reikia nurodyti asmeninius duomenis (vardą, pavardę, el. pašto adresą, tel. Nr., asmens dokumento tipą bei Nr., kai kurie kreditoriai paprašys nurodyti ir papildomus duomenis, pavyzdžiui, šeimyninę padėtį). Taip pat paraiškoje nurodoma, kokią sumą norima pasiskolinti ir kokiam laikotarpiui.

Tapatybės patvirtinimas. Po to naujų kreditoriaus klientų prašoma patvirtinti savo tapatybę. Tapatybės nustatymas – santykinai naujas reikalavimas, skirtas tam, kad kiti asmenys negalėtų neteisėtai paimti paskolos internetu. Procedūra taikoma tais atvejais, kai norima pasiskolinti 600 Eur ir didesnes sumas. Visi kreditoriai išsamiai paaiškins, kaip patvirtinti tapatybę. Tapatybei patvirtinti prireiks įrenginio, turinčio fotokamerą (pavyzdžiui, išmaniojo telefono) ir galiojančio asmens tapatybės dokumento. Tvirtinant tapatybę reikės nufotografuoti asmens dokumentą ir nusifotografuoti patiems: sistema palygins, ar atvaizdai sutampa. Po to galėsite atlikti finansines procedūras.

Daugelis bendrovių paskolų paraiškas peržvelgia nedelsdamos: kai kurios net žada atsakymą pateikti ir pinigus į nurodytą sąskaitą pervesti vos per 15 min.